مقالات

دوام و ماندگاری هایفوتراپی صورت چقدر است ؟

ماندگاری هایفوتراپی صورت

هایفوتراپی صورت یکی از ماندگارترین، ایمن ترین و جدیدترین روش های زیبایی که برای جوانسازی پوست صورت تمامی افراد ها شامل خانم ها و آقایان استفاده می شود. به علت عوارض بسیار پایینی که این روش وجود دارد، بسیار پرطرفدار شده است و افراد می توانند بعد از انجام آن بلافاصله به انجام کارهای روتین روزمره خود بپردازند و دوره نقاهتی نخواهد داشت.

در این روش از امواج کاملا بی ضرر و ایمن اولتراسوند استفاده میشود. با تحریک لایه های زیرین پوست در لایه درم و تحریک کلاژن و الاستین سازی بیشتر موجب رفع چین و چروک ها، لیفت پوست، از بین بردن مشکلات عمقی و سطحی پوست و همچنین روشن شدن پوست میگردد.

ماندکاری هایفوتراپی صورت با توجه به نوع و میزان مشکلات پوستی تعیین می گردد. از طرف دیگر مهارت پزشک متخصص در انجام این روش و تنظیم درجه صحیح این امواج نیز بی تاثیر نخواهد بود. معمولا ماندگاری هایفوتراپی صورت بین یک تا دو سال متغیر می باشد و با توجه به انجام مراقبت های بعد از انجام هایفوتراپی توسط فرد پذیرنده می تواند زمان متفاوتی را در بر بگیرد. در این مقاله در مورد تاثیرات هایفوتراپی بر روی صورت و میزان ماندگاری آن اطلاعاتی را در اختیار شما قرار خواهیم داد.

تاثیر هایفو روی صورت چیست ؟

همانطور که گفته شد؛ هایفوتراپی یک روش کاملا ایمن و بی خطر در میان روش های زیبایی درمانی شناخته شده بر روی پوست می باشد که دارای تاثیرات و ویژگی‌های مختلفی می باشد. از جمله مهمترین تاثیرات و نتایج هایفوتراپی می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • از بین رفتن چین و چروک ها در تمامی نواحی صورت گردن و حتی پوست بدن 
 • سفت شدن و مستحکم تر شدن پوست بدن و صورت
 • لیفت پوست؛ به خصوص در افرادی که به علت افزایش سن دچار افتادگی پوست شده اند.
 • لیفت تمامی اجزای صورت؛ از جمله گونه، غبغب، ابرو، پلک و …
 • زاویه سازی فک و گونه
 • روشن شدن رنگ پوست
 • از بین رفتن برخی از مشکلات پوستی از جمله جای جوش، جای زخم، جای اسکار، جای بخیه و …
 • ترمیم و اصلاح خط چانه
 • ترمیم و اصلاح طرح لبخند 
 • ترمیم و اصلاح خط اخم
 • کشیدگی چشم
 • کشیدگی پلک
 • از بین رفتن جوش های چربی روی پوست صورت

هایفو چگونه انجام می شود؟

هایفو چگونه انجام می شود؟

هایفوتراپی معمولاً توسط متخصصین در کلینیک های مجهز صورت می‌گیرد. البته بسیاری از سالن های زیبایی نیز برای انجام هایفوتراپی اقدام می‌کنند، اما توصیه می گردد که حتما این روش را زیر نظر پزشک متخصص پوست انجام دهید. چرا که ممکن است برخی مشکلات پوستی شما با انجام هایفوتراپی در تضاد باشد.

بنابراین سعی کنید قبل از انجام روش هایفوتراپی حتماً در جلسه مشاوره پوست با متخصص مربوطه اقدام کنید. پس از جلسه مشاوره معمولا پزشک مربوطه با در نظر گرفتن مشکلات پوستی شما و میزان چین و چروک و افتادگی پوست به انجام هایفوتراپی و تعیین تعداد جلسات لازم برای آن می پردازد.

اگر مشکلات پوستی شما کاملاً سطحی و جزئی باشد، معمولاً یک یا دو جلسه برای انجام هایفوتراپی کفایت می کند. اگر مشکلات پوستی وسیع تری داشته باشید، مسلما جلسات هایفو بیشتری در پی خواهد داشت‌. پس از آن پزشک بر روی پوست تمیز و عاری از هرگونه لوازم آرایش و میکروب شما  شردع به انجام هایفو خواهد کرد.

از آنجا که هایفوتراپی معمولا بدون درد و خونریزی است، از بیحسی استفاده نمی‌شود، اما به علت برخورد اشعه با پوست و تولید گرما ممکن است منجر به بروز گزکزی یا بی حسی در این منطقه گردد. اگر جز افرادی هستید که دارای پوستی حساس و لطیف می باشید، می توانید از بیحسی استفاده کنید.

قبل از قرار دادن دستگاه بر روی پوست از ژل مخصوص بر روی پوست استفاده می شود، سپس دستگاه بر روی پوست شما قرار داده می شود. پزشک متخصص با در نظر گرفتن نوع پوست شما، میزان مشکلات و خطا های پوستی بع تنظیم درجه امواج اقدام می‌کند و سپس شروع به تاباندن امواج به پوست شما می کند.

دقت داشته باشید که معمولاً انجام هر جلسه هایفو بین ۳۰ تا ۹۰ دقیقه به طول می انجامد و زمان انجام شده کاملاً بستگی به وسعت مشکلات پوستی و نوع آن دارد. پس از پایان انجام هایفوتراپی دستگاه از روی پوست برداشته می‌شود و پزشک انجام برخی مراقبت های پس از هایفوتراپی را به شما گوشزد کرده و شما را برای انجام جلسه بعدی ترغیب می نماید.

باید دقت داشته باشید که معمولاً ماندگاری هایفوتراپی صورت با توجه به موارد مختلفی در نظر گرفته می شود، اما به طور کلی با توجه به اینکه کدام قسمت از صورت یا بدن نیاز به هایفوتراپی دارد و همچنین تعداد جلسات انجام آن، سطح و وسعت و عمق انجام هایفوتراپی میزان سختی و آسانی از بین بردن مشکلات پوستی می تواند بین یک تا دو سال ماندگاری آن را تخمین زد.

هایفو برای کجاها استفاده میشود؟

 امروزه هایفوتراپی به عنوان یک روش ترمیمی زیبایی و درمانی برای تمامی قسمت های پوست صورت و بدن مورد استفاده قرار می گیرد. به علت توجه ویژه‌ای که افراد به پوست صورت خود دارند، معمولاً استقبال از این روش برای ایجاد تغییرات در پوست صورت بیشتر دیده شده است.

  هایفو لاغری | آیا هایفو صورت را لاغر میکند؟

به علت خفیف بودن عوارض هایفوتراپی صورت ، غبغب، شکم اگر شما دارای مشکلات پوستی بر روی پوست بدن خود نیز هستید، می توانید براحتی برای از بین بردن مشکلات خود بر روی پوست بدن از این روش زیبایی استفاده کنید زیرا . در ادامه به معرفی تاثیرات هایفو در قسمتهای مختلف صورت خواهیم پرداخت.

 • هایفوتراپی گردن

بسیاری از افراد، به خصوص با گذشت زمان و افزایش سن و همچنین در اکثر موارد ژنتیکی و وراثتی دچار افتادگی پوست و بروز چین و چروک های بسیار اهمیت قسمت گردن می گردند. اگر به این چین و چروک ها به موقع رسیدگی نشود، موجب بروز غبغب در این افراد نیز می گردد.

بنابراین بهتر است که با استفاده از روش های مختلف زیبایی درمانی و از بین بردن این چین و چروک ها و مشکلات پوستی در ناحیه گردن بپردازیم‌. ماندگاری هایفوتراپی صورت در قسمت گردن با توجه به عمق مشکلات پوستی ممکن است کمتر نسبت به سایر اجزای صورت باشد و بین یک تا یک و نیم سال را در بر می گیرد.

در روش هایفوتراپی، فرد متخصص با تاباحدن اشعه ایت دستگاه به سطح پوست، منجر به نفوذ در ناحیه درم گردیده و با گرم شدن در آن ناحیه، منجر به آسیب سلولی می گردد. هیچ نگران نباشید! این آسیب سلولی هیچ خطری برای عضله، بافت و پوست شما نخواهد داشت و تنها با تحریک کلاژن سازی، منجر به از بین رفتن چین و چروک ها و لیفت پوست می گردد.

دقت داشته باشید که در هایفوتراپی گردن نتایج بعد از حدود ۳ الی ۴ هفته نمایان خواهد شد‌‌‌‌ و بلافاصله پس از انجام این روش تاثیری بر روی زیبایی گردن شما نخواهد داشت. بنابراین می بایست صبر پیشه کنید و بعد از گذشت سه الی چهار هفته نتایج اصلی هایفو تراپی را مشاهده نمایید.

ماندگاری هایفوتراپی گردن

 • هایفوتراپی غبغب 

یکی از انواع مشکلات پوستی که علاوه بر تاثیر در چهره شما، منجر به بالاتر نشان دادن سن فرد میگردد غبغب می باشد. غبغب که به واسطه افزایش سن یا افتادگی پوست، دهیدراته شدن و عدم رسیدگی به پوست در زیر گردن رخ می دهد، با تجمیع پوست های اضافه به تشکیل غبغب می پردازد. البته علل مختلف دیگری از جمله رژیم‌های غلط غذایی، افزایش و کاهش های وزن متناوب و دائمی نیز در بروز غبغب بی تاثیر نمی باشد.

راه چاره چیست؟ شما می‌توانید با استفاده از روش های مختلف زیبایی که ایمن ترین و کم خطرترین آن استفاده از هایفوتراپی میباشد، با تاباندن امواج به ناحیه گردن علاوه بر اینکه موجب تخریب سلول‌های چربی ایجاد شده در این ناحیه می گردید، با تحریک کلاژن سازی سلول های کلاژن ساز موجب کشیدگی پوست گردن به سمت طرفین و بالا می گردد. در نتیجه علاوه بر لیفت پوست خود به خود چین و چروک را نیز از بین می‌رود.

البته دقت داشته باشید که تاثر هایفوتراپی حدود ۳ الی ۴ هفته بعد از انجام این روش مشخص خواهد شد. ماندگاری هایفوتراپی صورت در ناحیه غبغب حدود یک و نیم تا دو سال ماندگار خواهد داشت و شما میتوانید از نتایج آن تا این مدت استفاده کنید.

اگر پس از این زمان، باز هم به دنبال هایفوتراپی غبغب خود هستید، مجدداً برای انجام ترمیم و استفاده مجدد از لیزرهای اشعه‌های هایفو اقدام نمایید. استفاده از هایفوتراپی در تمام نواحی بدن تنها دو بار در سال مجاز می باشید و بیشتر از این مقدار با وجود امنیت بالای اشعه این روش، توصیه نمی گردد.

 • هایفوتراپی صورت

افرادی که دارای برخی مشکلات پوستی در ناحیه صورت خود هستند، از آنجا که به زیبایی پوست و صورت اهمیت زیادی داده می شود و در برقراری روابط اجتماعی و کاری تاثیرگذار است؛ لذا رسیدگی به آن از اهم واجبات می باشد.

شما می توانید با استفاده از روش هایفوتراپی صورت که روشی ایمن و کاملاً کم خطر می باشد و انجام هایفوتراپی صورت به از بین بردن مشکلات سطحی و عمیق پوست بپردازید. مشکلات پوستی شامل جای جوش، جای زخم، جای بخیه، جای اسکار، جای سوختگی، از بین بردن تاتو های قدیمی و … تحت پوشش و درمان هایفو قرار خواهد گرفت.

به کمک این روش می توان علاوه بر لیفت پوست صورت به از بین بردن چین و چروک و در نتیجه کاهش سن خود اقدام‌نمایید. این روش؛ به خصوص برای افراد کارمند و شاغل می‌تواند بسیار مناسب باشد، زیرا دوره نقاهت بسیار کوتاهی دارد و شما می توانید بلافاصله پس از انجام این روش به انجام کارهای روتین روزمره خود بپردازید.

  آیا ورزش بعد از هایفوتراپی منعی دارد؟

 

ماندگاری هایفوتراپی گونه

  • هایفوتراپی گونه

افرادی که به دنبال زاویه سازی صورت خود هستند، می توانند با استفاده از روش هایفوتراپی صورت  و تاباندن اشعه اولتراسوند به از بین بردن لایه های چربی اضافی در این مناطق بپردازند. پزشک با طراحی خوبی که قبل از انجام هایفوتراپی انجام می دهد، قسمت های مورد نیاز به ریمو را با برخورد اشعه هایفو درهم شکسته و از بین میبرد و سایر سلول ها باقی خواهد ماند‌ به این ترتیب باعث زاویه سازی گونه و فک می گردد و همچنین با از بین بردن چین و چروک ها و صاف و شفاف شدن پوست منجر به لیفت پوست و لیفت گونه نیز میگردد و صورتی شکیل و زاویه‌دار ایجاد خواهد شد.

  • هایفوتراپی دور چشم

اگر دچار چین و چروک در اطراف چشم؛ به خصوص بروز چین و چروک های پنجه کلاغی، افتادگی پلک، چین و چروک در پیشانی، بروز سیاهی و کبودی در زیر چشم یا گودی و پف‌کردگی در زیر چشم می باشید، بهترین روش از بین بردن این مشکلات ذکر شده هایفو تراپی دور چشم می باشدک به علت اینکه پوست اطراف چشم کاملاً حساس و لطیف است، بنابراین می‌تواند بسیاری از روش ها در اطراف چشم استفاده کرد.

چرا که ممکن است منجر به بروز حساسیت و آلرژی های خطرناک ترین شود و طول دوره درمان شما را طولانی تر کند‌ استفاده از هایفوتراپی به علت بهره گیری از اشعه های اولتراسوند که کاملاً بی خطر و ایمن می باشد و در واقع نوعی از اشعه سونوگرافی محسوب می گردد، با تاباندن این اشعه به زیر پوست با گرم شدن سلول ها منجر به آسیب جزئی سلولی می گردد.

این آسیب سلولی باعث ایجاد خطر در بدن و تولید کلاژن بیشتر برای از بین بردن این آسیب ها می شود‌ همین تولید کلاژن بیشتر منجر به از بین بردن چین و چروک ها، سیاهی، تیرگی دور چشم و همچنین از بین بردن ناحیه های چربی در زیر چشم، از بین بردن خطوط اخم و چین و چروک و لیفت پوست می گردد. به این ترتیب می توانید با انجام یک روش کاملا غیر تهاجمی و ایمن به زیبایی چشمان و صورت خود کمک کنید و بدون وجود هیچ گونه درد و خونریزی و دوره نقاهت طولانی مدت به انجام روتین کارهای روزمره خود بپردازید.

  • هایفوتراپی بینی

آیا انجام هایفوتراپی تنها برای کاهش چین و چروک و لیفت پوست مورد استفاده قرار می‌گیرد؟ خوب است بدانید که این روش کارآمد و کاملا ایمن و موثر در زیبایی بینی نیز نقش مهمی ایفا می‌کند. به خصوص برای افرادی که ترس از جراحی بینی دارند و دارای مشکلات کوچک و ریز در بینی خود هستند و همچنین افرادی که به دنبال جراحی ترمیمی برای بینی گوشتی خون هستند، می تواند روش بسیار موثری محسوب گردد.

خوب است بدانید استفاده از هایفوتراپی بینی و سایر روش های زیبایی در بینی های استخوانی تاثیری ندارد و همچنین بینی هایی که دارای مشکلات ساختاری در بینی خود مانند قوز بینی، انحراف بینی و یل پولیپ بینی هستند، هیچ تاثیری ندارد‌.

هایفو تنها جنبه زیبایی در پوست روی بینی و تغییر ابعاد و اندازه در سوراخ بینی و همچنین نوک بینی دارد. افرادی که تمایل دارند نوک بینی خود را به سمت بالاتر ببرند، می توانند با استفاده از این روش با لیفت و کشیدگی پوست بینی کمی نوک بینی به سمت بالا کشیده می‌شود و می‌تواند در زیبایی بینی تاثیر خارق‌العاده‌ای داشته باشد.

هایفوتراپی پیشانی

  • هایفوتراپی پیشانی

بروز چین و چروک در نواحی پیشانی، خط اخم و همچنین در ناحیه شقیقه می‌تواند موجب بالاتر بردن سن شما و از طرف دیگر باعث عصبی و مغموم نشان دادن چهره شما در نزد دیگران شود. بنابراین می بایست به انجام راهی برای از بین بردن چین و چروک ها و لیفت این نواحی فکر کنید.

بهترین روش برای انجام این مورد استفاده از هایفوتراپی صورت میباشد. ماندگاری هایفوتراپی صورت برای این قسمت از صورت بسیار بالاتر از سایر روش ها می باشد و شما می توانید با استفاده از این روش علاوه بر از بین بردن چین و چروک، منجر به لیفت پوست این نواحی و روشن تر شدن پوست آن نیز گردید.

از طرف دیگر این موارد می‌تواند تاثیر عمده ای بر زیبایی چهره شما داشته باشد. در این روش پزشک با تاباندن اشعه اولتراسوند به کمک دستگاه اولترافورمر بر روی چین و چروک های پیشانی و ناحیه ابرو می تواند موجب آسیب رسانی جزئی به سلول های زیر پوستی شود.

این مورد از طریق گرم شدن این اشعه و گرم شدن سلول ها انجام می پذیرد، اما نیاز به نگرانی نیست، زیرا منجر به از بین رفتن دائمی سلول ها نمی شود و همین گرم شدن و تخریب جزئی از سلول ها منجر به تولید کلاژن و الاستین بیشتر در جهت زیبایی بیشتر پوست شما خواهد شد.

  • هایفوتراپی ابرو

افرادی که دارای مشکلاتی از جمله عدم تقارن در ابروها، افتادگی پلک و چروک اطراف چشم، خطوط پنجه کلاغی و گودی زیر چشم می باشند، می تواند بدون استفاده از روش های عمل جراحی باز و بدون خونریزی و درد با استفاده از روش هایفوتراپی به اصلاح ابرو های خود بپردازند.

  لیزر بانوان + عکس لیزر موهای زائد ناحیه تناسلی زنان

در این روش پزشک با توجه به میزان چین و چروک و افتادگی پوست با تاباندن اشعه التراسوند در اطراف پوست ابرو منجربه کشیدگی پوست می گردد.  بنابزاین موجب از بین بردن چین و چروک ها و همچنین لیفت ابرو می گردد. با لیفت ابرو چشم ها نیز حالت کشیده تری به خود می‌گیرد و در واقع افتادگی پلک را نیز می‌تواند کاور کند.

اگر جز افرادی هستید که از عمل جراحی ترس و واهمه دارید و به دنبال زیباتر کردن چشم های خود و زدودن هرگونه چین و چروک می باشید، حتماً به روش هایفوتراپی صورت فکر کنید‌ خوب است بدانید که ماندگاری هایفوتراپی ابرو نسبت به سایر روش های زیبایی عمر کمی بالاتری دارد و حداکثر تا دو سال ماندگاری دارد.

دوام و ماندگاری هایفو چقدر است ؟ 

به طور کلی دوام و ماندگاری هایفوتراپی در بین سایر روش‌های زیبایی بیشتر می باشد. در واقع ماندگاری هایفوتراپی صورت بین یک و نیم تا دو سال با توجه به نوع پوست، نوع مشکل پوستی، مهارت و تجربه پزشک متخصص، استفاده از دستگاه های به روز و جدید و شناخت صحیح مشکل پوستی می باشد. اگر تمامی این موارد به طور صحیح و آگاهانه شناخته شود و به طور درست و صحیح اعمال شود، مسلماً ماندگاری این روش نسبت به سایر روش ها بیشتر خواهد بود. 

استفاده از این روش علاوه بر این که روشی کاملاً غیر تهاجمی بدون درد بدون خونریزی و بدون عوارض سایر روش های استفاده از مواد شیمیایی و حساسیت زا می باشد، کاملا بدون دوره نقاهت بوده و فرد می‌تواند بلافاصله پس از انجام این روش به روتین کارهای روزمره خود بازگردد. افراد می توانند بدون هیچ نگرانی ها و انجام این روش بپردازد و تاثیرات این روش در حدود سه الی چهار هفته پس از انجام آن مشاهده نمایند.

به طور کلی در انجام هایفوتراپی از هیچ گونه مواد شیمیایی و دارویی استفاده نمی‌شود و تنها به کمک اشعه مشابه با اشعه دستگاه سونوگرافی میباشد، بهره گرفته می‌شود. این اشعه در ناحیه درم پوست نفوذ کرده و تنها با تخریب جزئی برخی سلول های پوستی به کمک حرارت می تواند منجر به تولید کلاژن و الاستین بیشتر شود و همچنین سلول های چربی اضافه را از بین برده و حذف کند.

این اشعه به عضله، بافت ها، رگ ها و پیوندهای خونی هیچگونه آسیب و خللی وارد نمی‌کند و هیچگونه خونریزی و درد مانند سایر روش های زیبایی وجود ندارد بنابراین با جمیع تمام موارد بالا میتوان هایفوتراپی را بهترین و مناسب ترین گزینه در حال حاضر بین روش های زیبایی دانست. به خصوص برای افرادی که از عمل های جراحی، درد و خونریزی هراس و واهمه دارند، اما به دنبال زیباتر شدن و زیبا تر به نظر رسیدن پوست صورت خود هستند، توصیه می کنیم.

از طرف دیگر ماندگاری هایفوتراپی صورت نیز نسبت به سایر روش‌های زیبایی بیشتر می باشد و در واقع نوعی صرفه جویی اقتصادی برای فرد می باشد. فرد می تواند با در نظر گرفتن استفاده از این روش بعد از حدود یک و نیم تا دو سال به ترمیم آن بیاندیشد. دقت داشته باشید که در طول زمان یک سال تنها دوبار می توانید از روش هایفوتراپی برای زیبایی قسمت های مختلف صورت استفاده کنید.

علاوه بر آن از این روش برای تمامی قسمت‌های صورت از جمله گردن، غبغب، گونه، فک، پیشانی، ابرو، چشم، زیر چشم، شقیقه ها، خط لبخند، خط اخم و … استفاده می‌شود. ماندگاری هایفوتراپی صورت در تمامی این قسمت ها با توجه به موارد گفته شده بین یک و نیم تا دو سال خواهد بود.

خلاصه مطلب

یکی از مهمترین مواردی که در انتخاب روش های زیبایی برای افراد مهم و تاثیر گذار می باشد، میزان ماندگاری روش های زیبایی است. هایفوتراپی صورت یکی از روش‌های جدید و کاملاً بی خطر می باشد که منجر به از بین رفتن چین و چروک و لیفت پوست و از بین رفتن برخی مشکلات جزئی و عمیق پوستی می گردد.

ماندگاری هایفوتراپی صورت با توجه به مواردی از جمله میزان مشکلات پوستی، نوع پوست و تجربه و مهارت پزشک متخصص معمولا بین یک و نیم تا دو سال می باشد. به این ترتیب فرد می تواند با خیال راحت و بدون دوره نقاهت از این روش استفاده کند.

5/5 - (1 امتیاز)
بازگشت به لیست

یک نظر در “دوام و ماندگاری هایفوتراپی صورت چقدر است ؟

 1. admin گفت:

  ماندگاری هایفوتراپی دور چشم چقدره؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *