مقالات

قرص کلاژن ساز بعد از هایفو معرفی 3 تا از بهترین برندهای معتبر

قرص کلاژن ساز بعد از هایفو

مهمترین مزیت نزد افرادی که به دنبال استفاده از روش هایفوتراپی برای کاهش مشکلات و عوارض پوستی خود؛ به خصوص کاهش چین و چروک ها و افتادگی پوست، اقدام می‌کنند؛ ایمن و کم عارضه بودن این روش است. معمولا بعد از انجام هایفوتراپی نیاز به اقدامات خاص و پیچیده ای نمی باشد و فرد می تواند بلافاصله به انجام کارهای روتین خود بپردازد و نیاز به کنترل دارویی نیز پس از آن وجود ندارد، اما اکثر پزشکان پوست توصیه میکنند برای تسریع در تاثیرگذاری هایفوتراپی در کاهش مشکلات پوستی، بهتر است از قرص کلاژن ساز استفاده شود. قرص کلاژن ساز بعد از هایفو میتواند روند دوره درمانی را کاهش بخشد و فرد سریعتر نتیجه مطلوب هایفو را شاهد باشد.

قرص کلاژن ساز چیست؟

خوب است بدانید که کلاژن نوعی پروتئین است که در بدن به صورت طبیعی تولید میشود و انواع مختلفی دارد. در واقع این نوع پروتئین در پوست، استخوان، دندان، قرنیه چشم نیز تولید م گردد و درهر قسمت وظیفه منحصر به فرد خود را ایفا میکند. تا به حال حدود 16 نوع مختلف از انواع کلاژن در بدن کشف شده است. وسیعترین نوع تولید کلاژن برای بدن، مخصوص به پوست میباشد که مانع از بروز چین و چروک و شل و شدن و افتادگی آن میگردد. این ماده طبیعی به مرور زمان و افزایش سن و همچنین موارد خارجی دیگر؛ همچون قرار گرفتن بیش از حد در معرض پرتوهای فرابنفش خورشید، تولید خود را کاهش میدهند. همین موضوع موجب می شود که پوست به مرور با کاهش کلاژن روبرو شده ودچار چین و چروک گردد. لذا این افراد م توانند از مکمل های مصنوعی کلاژن که به صورت پودری یا قرص و کپسول هستند، استفاده کنند. میزان مصرف و نوع آن را پزشک مربوطه با توجه به سن افراد و میزان مشکلات پوستی وی تجویز مینماید. این قرص ها حاوی مقادیر زیادی کلاژن هیدرولیز شده و عصاره های مختلف و همچنین ویتامین و مواد مغذی در جهت ترمیم و شادابی پوستی است.

تاثیرات قرص کلاژن ساز بعد از هایفو

از آنجا که به طور طبیعی و میانگین بعد از انجام هایفوتراپی حدود سه تا چهار هفته زمان برای رسیدن به شروع نتیجه مطلوب حاصل ا ز هایفو نیاز است، لذا معمولا بعد از انجام هایفوتراپی پزشک متخصص به تجویز برخی کرم های مناسب برای نگهداری صحیح تری پوستی و همچنین مکمل های کلاژن ساز اقدام میکند. قرص کلاژن ساز بعد از هایفو برای تسریع روند بهبود پوستی و تولید بیشتر کلاژن برای حصول نتیجه سریعتر درکاهش چین و چروک ها و رفع افتادگی پوستی است و به این ترتیب نیاز به طی سه تا چهار هفته نخواهد بود و معمولا حداکثر پس از ده روز فرد میتواند نشانه های بهبود پوستی را مشاهده نماید. این قرص ها معمولا به صورت روزانه مصرف میشوند و ممکن است با توجه به میزان چروک های پوستی و سن فرد، پزشک به تجویز روزانه دو واحد قرص کلاژن ساز نیز اقدام نماید.

  آیا ورم صورت بعد از هایفو واقعیت دارد؟ علت آن چیست ؟

فواید قرص کلازن ساز پوستی

 • کاهش چین و چروک های پوستی
 • کاهش میزان افتادگی پوست و سفت شدن آن
 • افزایش خاصیت ارتجاعی یا همان الاستیسیته پوستی
 • روشن شدن رنگ پوست
 • از بین رفتن لکه های تیره پوستی
 • از بین رفتن جای جوش ها

چرا پس از هایفو از قرص کلاژن ساز استفاده می‌کنیم؟

هایفوتراپی جز معدود روش های زیبایی پوستی است که کاملا ایمن و کم خطر است و نیاز به دوره نقاهت ندارد، چرا که هیچگونه درد، خونریزی، بخیه و کبودی ندارد. از طرف دیگر این روش نیاز به مراقبت های روتین پوستی نیز ندارد و فرد می تواند کارهای معمول روزانه خود به سرعت از سر گیرد. با این وجود پزشکان متخصص پوست توصیه میکنند برای افزایش روند دوره درمانی پوست و تاثیرگذاری سریع تر این روش در تولید کلاژن، از قرص کلاژن ساز بعد از هایفو استفاده نمایند. مصرف این قرص ها هیچ عوارض خاصی ندارد و فرد م تواند طبق نظر پزشک متخصص تا دو واحد در روز نیز مصرف نماید. به این ترتیب علاوه بر حصول نتیجه سریع تر درکاهش میزان چین و چروک های پوستی، موجب افزایش نشاط و شادابی در پوست به واسطه ویتامین و املاح و مواد مغذی میگردد که در این قرص ها وجود دارند.

عوارض قرص کلاژن ساز

همانطور که گفته شد؛ قرص کلاژن ساز بعد از هایفو دارای عوارض و محدودیت های خاصی نیست، اما با این وجود در افراد مختلف و با توجه به آلرژی های متنوع افراد ممکن است برخی عوارض ذیل مشاهده گرد:

 • احتمال بروز واکنش های آلرژیک, همچون خارش یا قرمزی درپوست، به واسطه استفاده ازکلاژن سازهای غیر حیوانی
 • احتمال بروز برخی مشکلات گوارشی؛ همچون حالت تهوع و اسهال که با تغییر دز مصرف این قرص ها معمولا مرتفع میگردند.
  لیفت بینی با نخ | اصلاح فرم بینی با نخ

سه مورد از بهترین انواع قرص کلاژن ساز بعد از هایفو

قرص های کلازن ساز بعد از هایفو انواع متفاوتی دارند و هرکدام دارای دز ویژه و یا ترکیبات و املاح متنوعی است که پزشک با توجه به وضعیت فرد درمانجو به تجویز هر یک اقدام مینماید، اما پرکاربردترین انواع قرص های کلاژن ساز که تاثیرات ویژه ای در تسریع تاثیرات هایفوتراپی دارد، شامل موارد ذیل می باشد:

 • قرص کلاژن بوستر

قرص کلاژن   Reserveage Ultra Collagen Booster از ترکیب غضروف سینه مرغ هیدرولیز شده و هیالورونیک اسید، کندوروتین سولفات و سایر املاح موثر در بازسازی و جوانسازی پوست تشکیل شده است. این نوع قرص کلاژن دارای عصاره انار و مارچوبه برای افزایش خاصیت الاستیسیته پوست و همچنین حاوی برترین آنتی اکسیدان های طبیعی برای افزایش شادابی پوست میباشد. نکته مهم در این نوع قرص آن است که فاقد آلرژن هاست و معمولا پزشکان به تمامی بیمارانی که به انجام هایفو مبادرت کرده اند، توصیه میکنند.

 • قرص یوروویتال

کپسول هیالورون سائور، پلاس کلاژن و بیوتین که علاوه بر کلاژن هیدرولیز شده، درای مقادیر زیادی هیالورونیک اسید، ویتامین سی و بیوتین میباشد که در تحکیم و زیبایی پوستی نقش مهمی ایفا میکند. این نوع کپسول علاوه بر زیبایی پوستی و کلاژن سازی در جهت لیفت و کاهش چین و چروک ها در زیبایی و استجکام مو و ناخن نیز تاثیر بسزایی دارد. توصیه می شود که از این نوع کپسول روزانه یک واحد در کنار مصرف وعده های غذایی میل شود تا خاصیت و تاثیرگذاری آن به حداکثر میزان خود برسد. دقت داشته باشید که میزان مصرف این نوع قرص حتما تحت نظر پزشک متخصص باشد، تا دچار عوارض پس از آن؛ همچون عوارض گوارشی نگردید.

 • قرص ایکس مارت

قرص رویال کلاژن x-mart از انواع برترین قرص های کلاژن ساز بعد از هایفو میباشد که علاوه برکلاژن هیدرولیز شده دارای مقادیری هیالورونیک اسید برای افزایش خاصیت ارتجاعی پوست و هیدراته کردن آن می باشد. معمولا بهتر است در طول زمان مصرف این دارو، یک یا دو واحد با توجه به سن و میزان مشکلات پوستی همراه با غذا مصرف گردد.

نکته: از مصرف خودسرانه این نوع مکمل پرهیز نماید.

قرص کلاژن ساز بعد از هایفو

قرص کلاژن ساز بعد از هایفو

نحوه مصرف قرص کلاژن ساز

قرص کلاژن ساز بعد از هایفو انواع مختلفی دارند و با توجه به اینکه که هر کدام در چه نوع دسه بندی کلاژن های پوستی، غضروف ساز و دندان و یا استخوان ساز مورد استفاده قرار میگیرند، دارای اشکال و ترکیبات متفاوتی هستند، اما چیزی که در تمام آنها یکسان و کاملا مشخص است، آن است که در تمامی آن ها ترکیبات کلاژن هیدرولیز شده به عنوان پایه ترکیبات وجود دارد و ممکن است برخی دارای املاح و ویتامین ها و مواد مغذی متفاوت باشند که برای اشخاص مختلف، دارای تجویزهای مختلف خواهد بود. لذا هر فردی به صورت خودسرانه نمیتواند از این نوع قرصها استفاده کند. از طرف دیگر معمولا توصیه میگردد که این قرص ها را از سنین 30 سال به بالا مورد مصرف قرار دهند که آثار چین و چروک و کاهش تولید کلاژن مشهود می گردد. نحوه مصرف این نوع قرص ها با توجه به سن افراد، میزان مشکلات پوستی و نوع مشکلات و از همه مهمتر نوع ترکیباتی که در قرص ها افزوده شده است، میتواند میزان و نوع مصرف را تعیین نماید.

  هایفو لاغری | آیا هایفو صورت را لاغر میکند؟

نکات مهم حین مصرف قرص کلاژن ساز پس از هایفوتراپی

 • به هیچ عنوان پس از انجام هایفوتراپی، به مصرف خودسرانه قرص کلاژن ساز بعد از هایفو روی نیاورید.
 • در صورت تجویز پزشک متخصص مبنی بر مصرف قرص کلاژن ساز، حتما دز مصرفی و نحوه استفاده از آن را جویا شوید.
 • قرص های کلاژن ساز به علت ترکیبات متنوعی که دارد، دارای دزهای مصرفی مختلفی هستند. برخی از آنها روزانه یک واحد و برخی روزانه دو واحد میبایست مصرف گردند.
 • از مصرف بیش از حد قرص کلاژن ساز، به علت امکان رسوب کلسیم در بدن خودداری نمایید.
 • در صورت ایجاد آلرژی و حساسیت به قرص کلاژن ساز، با پزشک خود مشورت نمایید تا از انواع ترکیبات دیگر کلاژن ساز برای شما تجویز نماید.
 • بهتر است قرص کلاژن ساز را پس از صرف وعده های غذایی میل نمایید.

جدیدترین روش کلاژن سازی و جوانسازی پوست، بنام لیزر اِندولیفت صورت

جدیدترین دستگاه و روش لیفت صورت و جوانسازی پوست توسط دکتر رفیعی وارد ایران شده که همان روش لیزر  اندولیفت صورت است اطلاعات کامل این روش و مزایا و معایب اون همچنین مقایسه اندولیفت صورت و هایفوتراپی صورت در قسمت پلاگ سایت اومده حتما قبل از انجام هرکدام این مطالب رو دنبال کنید و از مشاوره های دکتر استفاده کنید

خلاصه مطلب

مصرف قرص کلاژن ساز بعد از هایفو میتواند در تسریع و بهبود عملکرد و نتیجه هایفو تاثیرگذار باشد.

4.5/5 - (10 امتیاز)
بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *