مقالات

چند بار میتوان هایفو انجام داد | هایفوتراپی چند جلسه است؟

چند بار میتوان هایفو انجام داد

یکی از نکات مهم در انتخاب افراد برای روش های مختلف زیبایی بر روی صورت و همچنین انتخاب کلینیک های مختلف، تعداد جلسات هایفوتراپی می باشد. خیلی از بیماران از ما سوال دارند که چند بار میتوان هایفو انجام داد؟ هایفوتراپی چند جلسه است؟ هایفو صورت چند جلسه است؟ تعداد جلسات هایفوتراپی چقدر است؟ هایفو چند جلسه است؟ برای اینکه بدانید ب طور استاندارد تعداد جلسات هایفو در مطب پوست و لیزر دکتر رفیعی به چقدر است؟، پیشنهاد می‌کنیم در ادامه این مطلب با ما همراه باشید.

هایفوتراپی چیست ؟

هایفوتراپی (HIFU) که کوتاه شده عبارت High-intensity focused ultrasound می باشد، برای زیبایی پوست و بهبود رفع چین و چروک های پوستی بسیار پرکاربرد می باشد. افراد بسیاری علاقمند به استفاده از این روش برای جوانسازی پوست صورت یا پوست گردن و بدن خود می باشند. در این روش با استفاده از امواج اولتراسوند که توسط دستگاه اولترافورمر بر روی پوست تابانده می‌شود، این امواج در ناحیه درم پوست متمرکز شده و با تحریک کلاژن و الاستین سازی در این منطقه، منجر به جوانسازی پوست می گردد.

خوب است بدانید که در این روش درمانی حرارت امواج تابانده شده به پوست در حدود ۶۵ تا ۷۰ درجه سانتیگراد می‌باشد و همین گرما در زیر پوست منجر به تخریب جزئی سلول های پوستی می گردد‌. البته این تخریب جزیی سلولی نگران کننده نمی باشد و در جهت احیای این سلول ها بر می‌آید که منجر به از بین بردن چین و چروک ها و روشن شدن پوست میگردد.

در این روش افرادی که بالای ۳۰سال میباشند و دارای افتادگی‌های پوستی خفیف تا متوسط هستند و از طرف دیگر دارای تیرگی های پوست، جای جوش، جای بخیه، جای اسکار و … بر روی پوست صورت و بدن خود نیز می باشند، می توانند از این روش برای زیبایی پوست خود استفاده کنند.

افراد با سنین بالاتر یا افتادگی های شدید یا بیماری‌های شدید پوستی نیاز به تعداد جلسات بیشتری برای رسیدن به نتیجه مطلوب دارا خواهند بود. از این رو این روش تنها برای انجام زیبایی پوست صورت نیست و میتوان برای پوست بدن، پوست گردن، پوست سینه و غبغی نیز مورد استفاده قرار گرفته شود.

به طور کلی تعداد جلسات هایفوتراپی از نظر متخصصان حدود ۳ تا ۴ سال مجاز می باشد. استفاده از این روش بیشتر از چهار بار در سال، موجب تخریب کلی سلول های زیر پوستی و عدم اجازه به پوست برای ریکاوری و بهبود آن می گردد. از طرف دیگر برای این که به طور دقیق بدانید هایفو چند جلسه است و در واقع به چند جلسه برای تکمیل و از بین بردن مشکلات پوستی خود نیاز دارید، بهتر است به متخصص مربوطه مراجعه کنید. به این ترتیب متخصص با چک کردن میزان مشکلات پوستی شما تعداد جلسات لازم و موثر را برای شما معرفی خواهد کرد.

هایفوتراپی چند جلسه است؟

به علت تاثیر بالای روش هایفوتراپی در زیبایی و جوانسازی پوست افراد،  اکثر افرادی که دارای مشکلات پوستی خفیف تا متوسط می باشند، با انجام یک جلسه هایفوتراپی می توانند به نتیجه مطلوب دست پیدا کنند. سطح و میزان مشکلات پوستی شما توسط متخصص مربوطه تشخیص داده می شود.

سپس با توجه به مشکلات پوستی شما و همچنین توانایی و کشش پوست برای ریکاوری بعد از انجام آن می توان تعداد جلسات مجاز و مناسب برای شما برای انجام این روش در طول سال را اعمال کرد. دقت داشته باشید که نتیجه هایفوتراپی بعد از گذشته ۴ الی ۶ هفته بعد از آن مشخص خواهد شد و بلافاصله نتایج آن قابل مشاهده نمی باشند.

بنابراین بهتر است مدت زمان لازم برای ریکاوری و بهبود پوست به بدن داده شود و در صورت نیاز به انجام هایفوتراپی مجدد پردازید. هایفوتراپی در یک جلسه معمولاً حدود ۳۰ دقیقه تا یک ساعت به پوست طول می کشد و میزان آن با توجه به مشکلات پوستی و مهارت و تجربه پزشک متخصص می تواند متغیر باشد.

تعداد جلسات هایفوتراپی گردن

هایفوتراپی گردن با هایفوتراپی غبغب متفاوت است، اما انجام هایفوتراپی در ناحیه گردن منجر به تحلیل و از بین رفتن غبغب احتمالی نیز می گردد. معمولا به علت افزایش سن و بروز چین و چروک ها و افتادگی شدید پوست گردن، این ناحیه نیاز به انجام روش های زیبایی- درمانی پیدا خواهد کرد.

پزشک با بررسی این چین و چروک ها و میزان افتادگی به تنظیم دستگاه می‌پردازد و با تاباندن اشعه به پوست و افزایش کلاژن سازی، بعد از گذشت ۴ الی ۶ هفته منجر به لیفت پوست و از بین رفتن چین و چروک ها در این منطقه می گردد. دقت داشته باشه انجام هایفوتراپی برای چین و چروک های بسیار شدید و افتادگی شدید پوستی مناسب نمی باشد.

هایفوتراپی چند جلسه است؟

هایفوتراپی چند جلسه است؟

تعداد جلسات هایفوتراپی غبغب

غبغب که معمولاً به علت افزایش سن و جمع شدن پوست ناحیه گردن و یا به علت افزایش وزن و چاقی و افزایش تعداد سلول های چربی در این ناحیه رخ می دهد، موجب تاثیر به سزایی در میزان زیبایی افراد می‌گردد. بسیاری از افراد در پی از بین بردن ناحیه غبغب خود به دنبال راهکارهای زیبایی می باشند. با استفاده از روش هایفوتراپی تا درصد بسیار بالایی می تواند به از بین رفتن غبغب امیدوار باشید.

دقت داشته باشید که انجام این روش حدود یک و نیم تا دو سال با توجه به نوع پوست و مهارت پزشک متخصص پایداری دارد و بعد از آن فرد مجدد می بایست برای انجام جلسه ترمیمی اقدام کند. دقت داشته باشید که تعداد جلسات هایفوتراپی غبغب نباید بیشتر از دو بار در سال تجاوز کند، زیرا از آنجایی که در این ناحیه غدد بسیاری وجود دارد، احتمال آسیب رسانی به آن ها نیز محتمل است.

هایفو گودی زیر چشم چند جلسه طول می کشد؟

از آنجا که پوست اطراف چشم بسیار حساس و لطیف می باشد، انجام بسیاری از روش های زیبایی در این ناحیه توصیه نمی گردد. استفاده از هایفوتراپی به علت برخورداری از امواج کاملاً بی خطر اولتراسوند در زیر چشم و نفوذ آن تنها به قسمت درم پوست و تاثیرگذاری بر روی کلاژن سازی آسیب چندانی به پوست اطراف چشم و همچنین سلول های چشمی وارد نخواهد کرد.

 بنابراین توصیه می گردد اگر از روشهای درمان گیاهی نتیجه نگرفته اید، ار روش درمان گودی زیر چشم با هایفوتراپی  بپردازید. این روش در یک جلسه ۳۰ دقیقه ای صورت می گیرد و با توجه به میزان مشکلات دور چشم پزشک برای تعیین تعداد جلسات هایفوتراپی و ساعات آن به شماره مشاوره لهزن را ارائه می دهد.

هایفو بینی چند جلسه است؟

جلسات هایفوتراپی بینی معمولاً بین ۱ تا ۳ جلسه در سال برگزار می شود. معمولا برای افرادی که به دنبال جلسه ترمیمی زیبایی بینی خود هستند یا دچار ایرادات بسیار سطحی و اندک بر روی بینی می باشند؛ از جمله اینکه به دنباله سر بالا تر کردن نوک بینی خود هستند، می توانند با استفاده از هایفوتراپی و تحریک کلاژن سازی در این منطقه منجر به لیفت پوست و بالا کشیدن نوک بینی گردد.

دقت داشته باشید که از این روش برای از بین بردن مشکلات اساسی بینی؛ همچون رفع قوز بینی، رفع پولیپ رفع گرفتگی بینی و… نمی توان استفاده کرد و تنها برای اصلاحات جزئی بینی و یا از بین بردن جوش های سرسیاه روی بینی توان روی این روش حساب کرد.

هایفوتراپی در چند جلسه انجام می شود؟

هایفو صورت چند جلسه است

لیفت ابرو با هایفو چند جلسه نیاز دارد؟

 بروز خط اخم، چین و چروک ها در اطراف ابرو، افتادگی پلک و تغییر حالت ابرو از جمله مواردی است که می توان با کمک هایفوتراپی انجام داد‌ در واقع با استفاده از این روش و تحریک کلاژن سازی در این منطقه علاوه بر رفع خط اخم و چروک های به وجود آمده در این منطقه؛ به خصوص چین و چروک های پنجه کلاغی در اطراف چشم میتوان باعث لیفت پوست و حتی تغییر حالت ابرو نیز شد. به این ترتیب بدون استفاده از روش هایی مانند میکروبلیدینگ، تاتو، فیبروز و … می توان ابروهایی طبیعی جذاب و لیفت شده را توسط تکنیک هایفو برای خود فراهم کنید.

هایفوتراپی گونه در چند جلسه انجام می شود؟

برخی از افراد ممکن است دارای گونه های برجسته باشند، اما این گونه ها دچار افتادگی شده باشد یا به علت افزایش سن و بروز برخی چین و چروک ها در اطراف صورت و برجستگی گونه آنها به درستی مشخص نباشد. این افراد می‌توانند با استفاده از روش ایمن و پرکاربرد هایفوتراپی به لیفت گونه های خود بپردازند.

دقت داشته باشید که با لیفت گونه موجب لیفت فک و ایجاد زاویه خط فک نیز می گردد که به زیباتر شدن چهره شما کمک شایانی خواهد کرد. از طرف دیگر دقت کنید که تعداد جلسات هایفوتراپی برای لیفت گونه معمولاً یک یا دو جلسه می باشد و کمتر پیش می‌آید که پزشکی برای لیفت گونه از جلسه سوم در یک سال نیز استفاده کنند. با این وجود با توجه به میزان افتادگی و چروک در این منطقه پزشک می‌تواند نظر قطعی خود را اعلام کند.

هایفوتراپی پیشانی برای رفع چین و چروک چند جلسه است؟

از جمله روشهای جوانسازی و از بین بردن چین و چروک های پیشانی می توان به روش هایفوتراپی و لیفت صورت با نخ اشاره کرد. با استفاده از این روش بدون درد و خونریزی یا استفاده از روش‌های جراحی پرخطر که دارای بیهوشی، بی حسی و … می باشد، می توانید به از بین بردن چین و چروک های پیشانی خود بپردازید. در واقع پزشک با تاباندن اشعه های ایمن اولتراسوند بر روی پوست منجر به تجمع این امواج در ناحیه درم پوست شده و با ایجاد گرمای نسبی به تخریب جزئی سلولی می پردازد.

بدن به این تخریب واکنش نشان می دهد و منجر به کلاژن سازی بیشتر، در نتیجه از بین رفتن چین و چروک ها و آسیب های پوستی در این منطقه می گردد. دقت داشته باشید که این کلاژن سازی نهایتا تا یک سال ادامه خواهد داشت و تاثیرات آن تا حدود یک و نیم تا دو سال پس از انجام هایفوتراپی ادامه دار خواهد بود. نتیجا مانند روش های جراحی باز دارای ماندگاری دائمی و طولانی مدت نخواهد بود‌.

قیمت هر جلسه هایفوتراپی

یکی از نکات مهمی که می تواند در انتخاب کلینیک یا پزشک متخصص مربوطه برای انجام هایفوتراپی مهم باشد، قیمت هر جلسه هایفوتراپی می باشد. لذا معمولاً قیمت جلسات هایفو با توجه به تعداد جلسات هایفوتراپی مشخص می شود. هرچه نیاز به درمان افتادگی های بیشتر یا مشکلات پوستی بیشتری وجود داشته باشد، مسلما تعداد جلسات هایفوتراپی بیشتری برای افراد در نظر گرفته خواهد شد.

این موضوع می‌تواند بر قیمت و هزینه تمام شده این روش تاثیر گذار باشد، اما به طور کلی قیمت یک جلسه هایفوتراپی با توجه به میزان تخصص افراد متخصص انجام این روش و همچنین کلینیکی که در آن اقدام به انجام هایفوتراپی میکنید کاملا متغیر می باشد.

برخی از کلینیک های تازه تاسیس یا کلینیک هایی که دارای مشتریان ثابت می باشند، معمولاً تخفیف‌های عمده‌ای را برای انجام هایفوتراپی به مشتریان خود ارائه می کنند. با توجه به مشکلات و زمانی که در انجام یک جلسه هایفوتراپی از فرد متخصص گرفته می شود، همگی می توانند در تعیین هزینه یک جلسه هایفوتراپی تاثیر گذار باشد.

تعداد جلسات هایفوتراپی

تعداد جلسات هایفوتراپی

فاصله جلسات هایفوتراپی

هایفوتراپی را می توان در طول یک سال بین ۱ تا ۳ بار انجام داد و بنابراین می‌توان اینگونه نتیجه گرفت که تعداد جلسات هایفوتراپی در یک سال بیشتر از سه بار نمی توان انجام داد. فاصله بین جلسات هایفوتراپی با توجه به عمق مشکلات صورت و همچنین میزان چین و چروک ها و همچنین میزان سن شما می تواند متغیر باشد، اما عموما متخصصین توصیه می‌کنند که انجام هایفوتراپی را با انجام دو جلسه به اتمام برسانند‌ در جلسه اول که اصلی‌ترین جلسه می باشد، پزشک توسط اشعه التراسونیک موجب تحریک سلول های زیر پوستی و تولید کلاژن بیشتر می گردد.

معمولاً نتیجه این درمان از ۴ الی ۸ هفته پس از شروع هایفوتراپی نمودار می گردد و بعد از گذشت دو الی سه ماه شما می‌توانید مجدداً برای روند تکمیلی و ترمیمی هایفو به کلینیک مربوطه مراجعه نمایید. می‌توان گفت تعیین تعداد جلسات هایفوتراپی معمولاً بین یک تا دو جلسه در سال می باشد و برای دوستانی که مشکلات شدیدتری در ناحیه پوست خود دارند، می توانند هر چهار ماه یکبار در طول یکسال مراجعه کنند و در انجام صحیح جلسه هایفوتراپی در طول یک سال استفاده کنند.

بیشتر از این میزان ممکن است به سلول های زیر پوستی شما اسیب وارد کند و موجب تخریب دائمی آنها گردد. بنابراین توصیه می گردد که افراد با استراحت چهار ماهه الی شش ماهه بین جلسات هایفوتراپی، فرصت به ترمیم و التیام سلول های نیمه تخریب شده در زیر پوست توسط این اشعه بپردازند.

چند جلسه هایفو مورد نیاز است؟

همانطور که پیشتر ارائه شد؛ با توجه به مواردی همچون میزان مشکلات پوستی، عمق مشکلات پوستی، سن افراد، تجربه و مهارت پزشک متخصص، به روز و جدید بودن دستگاه اولترافورمر، تشخیص صحیح مشکلات پوستی توسط فرد متخصص و انتخاب درمان صحیح و مناسب برای آن بستگی دارد. هایفوتراپی معمولاً برای تمام قسمت های صورت، گردن، ابرو، چشم، بینی و سایر قسمت‌های صورت انجام می پذیرد که در ادامه توضیحات مختصری درباره هر یک خواهیم پرداخت.

مدت زمان هر جلسه هایفوتراپی چقدر است؟

مدت زمان هر جلسه هایفوتراپی با توجه به عمق و شدت مشکلات پوستی تعیین می گردد‌ البته تجربه و مهارت و سرعت عمل پزشک متخصص نیز در این زمینه بی‌تاثیر نخواهد بود. به عنوان نمونه؛ برخی از افراد برای از بین بردن چین و چروک های سطحی خود مراجعه می‌کند و دارای سنین پایین تر می باشند، برای این افراد مسلما تعداد جلسات و مدت زمان جلسه درمانی آنها کوتاه تر خواهد بود.

در مقابل افرادی که دارای سنین بالا با چین و چروک های عمیق و پوستی کاملا شل و افتاده می باشند، علاوه بر نیاز به از بین بردن چین و چروک، نیاز به لیفت پوست و همچنین روشن شدن و از بین رفتن تیرگی ها و لک های صورت نیز دارند.

در اینگونه افراد معمولا جلسه هایفو تا ۹۰ دقیقه در هر جلسه نیز زمان بر می باشد‌. عموما در جلسه مشاوره  ای که قبل از شروع انجام هایفوتراپی توسط پزشک متخصص با فرد بیمار برگزار می شود، با بررسی پوست و علل آن، به ارائه تعداد جلسات لازم برای هایفوتراپی در طول یک سال و همچنین زمان مورد نیاز برای انجام هر جلسه پرداخته خواهد شد.

چند بار میتوان هایفو انجام داد؟

طبق نظر متخصصین تعداد جلسات هایفوتراپی با توجه به نوع و میزان مشکلات پوستی افراد تعیین می گردد، اما به طور کلی اتپنجام این روش بیش از سه الی چهار بار در سال توصیه نمی گردد. به صورت نرمال انجام تنها یک جلسه هایفوتراپی برای افرادی که دارای افتادگی و مشکلات جزیی تا متوسط هستند، بسیار عالی عمل خواهد کرد.

البته به شرط مهارت و تجربه بالای فرد متخصص و تنظیم دقیق امواج بر روی پوست و از طرف دیگر عدم پایداری و سختی مشکلات پوستی شما می باشد. دقت داشته باشید که نتایج هایفوتراپی بلافاصله پس از انجام این روش قابل مشاهده نخواهد بود و حدود چهار الی شش هفته پس از آن می توان نتایج را بر روی پوست خود مشاهده نمایید.

پس اگر به دنبال تاثیر فوری بر روی مشکلات پوستی خود هستید، هایفوتراپی توصیه نمی گردد. در غیر اینصورت این روش را می توان موثرترین و کم عارضه ترین روش های زیبایی و جوانسازی پوست دانست.

4/5 - (8 امتیاز)
بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *