هزینه ، مزایا و معایب تزریق بوتاکس دائمی در مرکز زیبایی دکتر رفیعی

میکرودرم آبریژن از انواع روش میکرودرم محسوب می گردد و برای جوانسازی و زیبایی پوست صورت به کار می‌رود. افرادی که دارای لایه های شاخی و ضخیم و مرده پوست روی صورت خود هستند و با استفاده از روش‌های مختلف موفق به حذف این لایه های مرده پوست نشده اند و به مرور باعث سیاهی، تیرگی و کدر شدن پوست آنها شده است، با تشخیص پزشک می‌توانند از روش میکرودرم آبریژن استفاده کنند. تفاوت میکرودرم با میکرودرم آبریژن در عمق لایه برداری این دو روش می باشد. معمولا میکرودرم آبریژن از روش های کریستالی یا هیدرودرم نیز بهره می گیرد که هر کدام از اینها سطح و عمق بیشتری را از لایه های پوست می توانند درمان کنن. به این ترتیب استفاده از روش میکرودرم آبریژن می‌تواند روشی موثر و بدون درد و با عوارض بسیار پایین برای از بین بردن لایه ها و پوست های شاخی و مرده بر روی صورت استفاده گردد و علاوه بر روشن شدن پوست، موجب کاهش چین و چروک و سفت شدن پوست نیز می گردد.

اگه مایل به دریافت مشاوره رایگان هستید اطلاعات خود را وارد کنید

هر آنچه باید در مورد میکرودرم آبریژن بدانید!

در سال‌های اخیر رسیدگی به پوست و جوانسازی آن از جمله نکاتی است که بسیاری از افراد به ویژه خانم ها به آن اهمیت می‌دهند و به جای استفاده از لوازم های آرایشی سنگین و کرم های چرب بر روی پوست خود بیشتر به دنبال درمان مشکلات پوستی خود هستند و ترجیح می‌دهند به جای استفاده از لوازم آرایشی گران قیمت با انجام روشهای زیبایی و جوانسازی، موجب کاهش روند پیری پوست خود گردند.

از جمله روش های که در جوان سازی پوست شهرت زیادی دارد، میکرودرم‌ ابریژن می‌باشد. میکرودرم‌ابریژن شاخه‌ای از انواع میکرودرم می باشد که برای افرادی که نیاز به لایه برداری عمیق تری از پوست صورت خود دارند و پوست آنها کاملاً تیره و کدر شده و به تشخیص پزشک نیاز به استفاده از راه حل های درمانی لایه برداری دارند، می‌توانند از روش میکرودرم آبریژن استفاده کنند‌ برای آشنایی بیشتر با روش میکرودرم آبریژن و فواید و عوارض و هزینه آن می توانید از این مطلب استفاده کنید.

میکرودرم آبریژن

اگه مایل به دریافت مشاوره رایگان هستید اطلاعات خود را وارد کنید

میکرودرم ابریژن برای جای جوش

میکرودرم آبریژن

معمولا از میکرودرم آبریژن برای لایه برداری پوست استفاده می گردد و افرادی که دارای پوستی ضخیم در اثر روی هم قرار گرفتن لایه های چربی و پوست های مرده و شاخی پوست خود شده اند، می توانند با استفاده از این روش به پوستی روشن و شفاف دست پیدا کنند.

میکرودرم‌ابریژن برای برخی مشکلات پوستی دیگر همچون جای جوش، جای اسکار، جای زخم و بخیه نیز کاربرد دارد و با لایه برداری عمیق پوست منجر به از بین رفتن جای جوش نیز از روی پوست می گردد.

البته مشکلات پوستی افراد متفاوت است و قبل از انجام آن حتماً با پزشک متخصص مشورت کنید، زیرا ممکن است پوست شما نیاز به استفاده از لایه برداری عمیق برای از بین بردن جای جوش نداشته باشد و با میکرودرم آبریژن ساده نیز این مشکل پوستی شما رفع گردد.

اگه مایل به دریافت مشاوره رایگان هستید اطلاعات خود را وارد کنید

جوانسازی پوست میکرودرم ابریژن

منظور از جوانسازی پوست در واقع از بین بردن لایه های مرده روی سطح پوست، از بین بردن جای جوش و لکه های قهوه ای روی پوست، از بین بردن جای اسکار، جای بخیه، از بین بردن جوش های سرسیاه و حتی جوش های چربی می باشد و با از بین رفتن این مشکلات پوستی و رفع چین و چروک ها و لیفت شدن پوست در واقع شما موجب جوانسازی پوست خود شده‌اید. در نتیجه پوستی زیبا و بدون مشکلات پوستی را در بر خواهد داشت.

در واقع می توان گفت پوست افراد در نشان دادن سن آنها تاثیر گذار است وهر جه پوست شفاف تر و شاداب تر باشد، به اصطلاح موجب جوانتر نشان دادن آنها می گردد. از جمله روشهای جوانسازی پوست استفاده از میکرودرم آبریژن می‌باشد، زیرا با استفاده از این روش تمامی مشکلات پوستی به صورت عمیق از روی پوست زدوده می‌شود و با انجام ترمیم های دوره ای مانع از بروز مجدد این مشکلات بر روی پوست خواهد شد.

میکرودرم آبریژن

اگه مایل به دریافت مشاوره رایگان هستید اطلاعات خود را وارد کنید

درمان منافذ باز پوست با میکرودرم

میکرودرم آبریژن

میکرودرم آبریژن از جمله روش هایی که با از میان برداشتن مشکلات سطحی و یا عمیق پوست از طریق لایه برداری که موجب بسته شدن منافذ باز پوست می گردد. منافذ باز پوست به خودی خود می تواند موجب بروز مشکلات زیادی در پوست از جمله بروز جوش، عفونت کردن پوست زیر پوست، تحت تاثیر قرار دادن زیبایی پوست، نفوذ باکتری ها و آلودگی ها و چربی ها روی پوست، جوش های سر سفید و سیاه بر روی پوست می گردد و همین عوامل موجب پیری نشان دادن فرد و از بین بردن شادابی و نشاط پوست می شود‌‌. بنابراین بهتر است هر چه سریعتر برای درمان منافذ باز پوست اقدام کنید.

از جمله روش های موثر در از بین بردن منافذ باز پوستی استفاده از میکرودرم می باشد، اما از آنجا که میکرودرم و لایه برداری پوست به مرور ممکن است تاثیر معکوس بگذارد و موجب بازتر شدن این منافذ گردد، حتماً انجام میکرودرم برای از بین بردن منافذ باز پوستی را زیر نظر متخصص پوست انجام دهید تا مشکلات بعدی برای فرد پیش نیاید.

اگه مایل به دریافت مشاوره رایگان هستید اطلاعات خود را وارد کنید

میکرودرم صورت

میکرودرم آبریژن صورت از روش هایی است که از گذشته تا به حال برای لایه برداری و جوانسازی پوست صورت استفاده می‌کردند و امروزه تکنیک های بیشتری به این روش اضافه شده است و با به روز رسانی و آپدیت کردن دستگاه های مخصوص میکرودرم توانسته اند با لایه برداری پوست صورت به جوانسازی و زیبایی پوست کمک کنند.

از جمله مزایای که در میکرودرم صورت وجود دارد شامل مواردی همچون رفع لکه های ناشی از آفتاب، رفع کدری پوست، یکدست کردن رنگ پوست، از بین بردن جای زخم و جوش و اسکار، بهبود کنترل میزان چربی و از همه مهمتر لیفت پوست و از بین بردن چین و چروک روی پوست می باشد.

میکرودرم انواع مختلفی دارد از جمله آن می‌توان به میکرودرم‌ ابریژن، میکرودرم هیدرودرمی و غیره اشاره کرد که معمولاً میکرودرم را برای صورت استفاده می‌کنند، اما افرادی که دارای مشکلات پوستی در قسمت گردن نیز می‌باشند، از روش میکرودرم برای جوانسازی پوست گردن نیز استفاده می کنند.

میکرودرم آبریژن

اگه مایل به دریافت مشاوره رایگان هستید اطلاعات خود را وارد کنید

میکرودرم برای کک و مک

میکرودرم آبریژن

برخی افراد به صورت طبیعی و بر اساس ژنتیک و وراثت و برخی دیگر بر اثر لایف استایل خود و استفاده از غذاهای که استفاده از آنها موجب بروز لک و کک و مک بر روی پوست صورت خود می گردد که از بین بردن کک و مک از روی پوست، یک پروسه طولانی است و نیاز به درمان های متعدد دارد.

یکی از مهم ترین روش ها برای از بین بردن کک و مک استفاده از روش میکرودرم آبریژن میباشد. میکرودرم با لایه برداری عمیق و یا سطحی پوست منجر به از بین رفتن این کک و مک ها و قسمت هایی از پوست که در اثر بروز کک و مک تیره و کدر شده اند، می گردد.

به این ترتیب و با ترمیم دوره ای و منظم آن از بروز مجدد کک و مک بر روی پوست صورت می‌توان اطمینان حاصل کرد. البته روش میکرودرم به طور کامل کک و مک ها و لکه های قهوه ای را از بین نمی برد. تنها به روشن تر کردن این لکه ها و کم رنگ تر کردن آنها اهتمام می ورزد‌.

اگه مایل به دریافت مشاوره رایگان هستید اطلاعات خود را وارد کنید

میکرودرم ابریژن برای لک صورت

معمولا افرادی که دارای لکه های مختلف بر روی صورت خود هستند، به علل مختلف از جمله وراثت و ژنتیک و به ویژه لایف استایل خود می باشد و معمولاً دلیل دیگری برای بروز چنین لکه هایی بر روی صورت وجود ندارد.

البته برخی از لک ها به علت آفتاب سوختگی و یا برنزه کردن پوست نیز رخ می‌دهد که تمام این موارد با استفاده از روش های زیبایی و جوانسازی پوست قابل ترمیم و درمان می باشد.

از جمله روش‌های مهم برای لک صورت استفاده از روش میکرودرم بخصوص میکرودرم‌ ابریژن می باشد، چون معمولاً لک ها در عمق بیشتری از پوست قرار دارد و برای از بین بردن آنها نیاز به لایه برداری عمیق تری از پوست می باشد.

بنابراین بهتر است از میکرودرم آبریژن استفاده کنند که لایه عمیق‌تری از پوست را در بر می‌گیرد و با لایه برداری پوست های شاخی و مرده پوست به کمرنگ تر کردن لکه های قهوه ای صورت می گردد.

میکرودرم آبریژن

اگه مایل به دریافت مشاوره رایگان هستید اطلاعات خود را وارد کنید

عوارض میکرودرم آبریژن

میکرودرم آبریژن
 • حساس شدن و نازک شدن پوست صورت بعد از میکرودرم
 • آفتاب سوختگی پس از میکرودرم آبریژن به علت استفاده نکردن از ضدآفتاب.
 • خراش دادن پوست و بروز زخم های سطحی که بعد از گذشت چند روز از بین خواهد رفت.
 • کبود شدن پوست به علت ضربه های کاتر میکرودرم که کاملا موقتی است و از بین خواهد رفت.
 • قرمزی التهاب تخفیف بر روی پوست که معمولا بعد از چند ساعت از میکرودرم از بین خواهد رفت.
 •  خشک شدن و پوسته پوسته شدن سطح پوست که با استفاده از آبرسان ها و پمادهای تجویز شده از طرف پزشک یکی دو روز پس از میکرودرم از بین خواهد رفت.

اگه مایل به دریافت مشاوره رایگان هستید اطلاعات خود را وارد کنید

تاثیر میکرودرم بر پوست

میکرودرم را می توان روشی غیر شیمیایی و طبیعی، غیر تهاجمی و روشی در جهت پاکسازی و در نتیجه جوانسازی پوست دانست که موجب می گردد تمام لایه های مرده سطح پوست پاکسازی گردد و همین پاکسازی علاوه بر روشن کردن پوست های تیره و کدر و لک دار، موجب افزایش گردش خون و بهبود آن زیر پوست می گردد و باعث کلاژن سازی بیشتر و در نتیجه جوان شدن پوست فرد خواهد گردید.

میکرو درم به طور کلی به دو روش سطحی و عمقی صورت می پذیرد. در روش سطحی به پاکسازی سلول های کهنه و مرده پوست و بهبود گردش خون رسیدگی می گردد و در میکرودرم عمقی موجب تحریک لکه ها و جای زخم های قدیمی در پوست می گردد، لذا باعث از بین رفتن لکه های عمیق نیز می گردد.

میکرودرم آبریژن

اگه مایل به دریافت مشاوره رایگان هستید اطلاعات خود را وارد کنید

پاکسازی پوست صورت با میکرودرم

میکرودرم آبریژن

بیشتر پزشک های متخصص پوست و مو انجام دوره‌های پاکسازی پوست به جهت از بین بردن رفتن آلودگی ها و بیماری ها و میکروب های سطح پوست و همچنین برای بسته شدن منافذ باز پوست، رفع چین و چروک و لیفت پوست استفاده از پاکسازی پوست صورت به صورت دوره‌ای به ویژه استفاده از پاکسازی پوست صورت با میکرودرم آبریژن را توصیه می کنند، زیرا با استفاده از روش میکرودرم می توانید به صورت ملایم به لایه برداری و از بین بردن چین و چروک و لیفت پوست صورت بپردازید، بدون آنکه به صورت آسیبی وارد شود و پس از از بین رفتن تاثیرات میکرودرم می‌توانید مجدداً برای دوره ترمیمی مراجعه کنید و به این ترتیب با پاکسازی و از بین بردن آلودگی ها و مشکلات سطحی پوست باعث جوانسازی و زیبا به نظر رسیدن پوست صورت گردید.

اگه مایل به دریافت مشاوره رایگان هستید اطلاعات خود را وارد کنید

فواید میکرودرم ابریژن

 • بدون درد و خونریزی
 • بدون نیاز به بیهوشی
 • بستن منافذ باز پوست
 • قابل استفاده بر روی انواع پوست صورت
 • شادابی و شفافیت پوست پس از میکرودرم
 • افزایش کلاژن سازی و الاستین سازی پوست
 • عدم نیاز به استراحت و دوره نقاهت پس از میکرودرم
 • بسیار مقرون به صرفه در مقایسه با سایر روش‌های جراحی
 • عدم ایجاد حساسیت و آلرژی به علت عدم استفاده از مواد شیمیایی
میکرودرم آبریژن
میکرودرم آبریژن
 • لیفت پوست
 • رفع کدری پوست
 • رفع سیاهی پوست
 • کنترل کردن عدد چربی
 • از بین بردن جای اسکار
 • از بین بردن جای زخم و جای جوش
 • رفع لکه های ناشی از آفتاب سوختگی
 • از بین بردن جوشهای سر سیاه و سر سفید
 • رفع مشکلات پوستی ناشی از وراثت و ژنتیک

اگه مایل به دریافت مشاوره رایگان هستید اطلاعات خود را وارد کنید

هزینه و قیمت پاکسازی پوست با میکرودرم

هزینه و قیمت پاکسازی پوست با میکرودرم و عوامل مختلفی از جمله کلینیک مورد نظر و محل جغرافیایی آن، اپراتور انجام میکرودرم آبریژن و میزان سطح تخصص و مهارت وی، میزان عمق مشکلات پوستی، میزان چین و چروک های پوست صورت، استفاده از انواع روشهای میکرودرم، نیاز به استفاده از دستگاه های آپدیت و به روز و اینکه از کدام روش آبریژن استفاده می‌کنند، تجهیزات و امکاناتی که قبل و بعد از میکرودرم در اختیار فرد از طرف کلینیک قرار می‌گیرد که همگی می‌توانند از جمله عوامل مهمی می‌باشد که میزان هزینه و قیمت میکرودرم را تحت تاثیر قرار می دهد و برای آنها موثر است.

بهتر است قبل از انجام میکرودرم از یک جلسه مشاوره با فرد متخصصی که قرار است روش میکرودرم را بر روی پوست شما اجرا کند، داشته باشید تا با میزان هزینه و قیمت آن آشنایی پیدا کنید.

میکرودرم آبریژن

اگه مایل به دریافت مشاوره رایگان هستید اطلاعات خود را وارد کنید

مراحل میکرودرم ابریژن

میکرودرم آبریژن
 1. دقت کنید که قبل از انجام میکرودرم تمام حساسیت های پوستی خود را با پزشک در میان بگذارید.
 2. حتماً با پوستی تمیز و عاری از هر گونه مواد آرایشی و همچنین آلودگی های پوستی برای انجام میکرودرم مراجعه کنید.
 3. پزشک با توجه به نوع پوست روش مناسب برای میکرودرم را انتخاب می‌کند و شروع به انجام میکرودرم بر روی پوست صورت می کند.
 4. در ابتدا پزشک با استفاده از سری های مخصوص دستگاه میکرودرم به لایه برداری و از بین بردن لایه های مرده پوست می پردازد.
 5. بعد از آن پزشک از مواد ترمیم کننده و پاکسازی و همچنین ماساژ پوست برای جوانسازی پوست بعد از میکرودرم استفاده می کند.
 6. شستشوی صورت با آب ولرم سپس خشک کردن صورت با یک حوله نرم و لطیف و تمیز
 7. استفاده از پماد اکسید دوزنگ یا کالامین دی برای جلوگیری از بروز عوارض پس از میکرودرم آبریژن مانند قرمزی یا بروز حساسیت

اگه مایل به دریافت مشاوره رایگان هستید اطلاعات خود را وارد کنید

میکرودرم برای چی خوب است؟

معمولا از میکرودرم آبریژن برای پاکسازی پوست صورت و لایه برداری آن استفاده می‌کنند. افرادی که دارای پوست های ضخیم هستند و به مرور دچار کدر شدن و سیاه شدن پوست خود هستند، برای از بین بردن این نشانه های پیری پوست می توانند از روش میکرودرم برای پاکسازی سطحی یا عمیق پوست با توجه به نوع پوست استفاده کند و موجب لیفت صورت و از بین بردن چین و چروک و حتی از بین بردن کک و مک‌ لکه‌های قهوه‌ای، جوش های سرسفید و سرسیاه گردند‌.

اگه مایل به دریافت مشاوره رایگان هستید اطلاعات خود را وارد کنید

تعداد جلسات میکرودرم آبریژن

مهم ترین عوامل تایین کنند تعداد جلسات میکرودرم آبریژن ، پوست فرد میباشد که اگه هرچه جوش، لک ، خراشیدگی و اسیب دیدگی بیشتری داشته باشد تعداد جلسات میکرودرم بیشتر خواهد بود ولی در حالت کلی اگر بخواهیم پوست صورت یک فرد معمولی را در نظر بگیریم باید بهتون بگم که بین 2 تا 8جلسه نیاز به انجام میکرودرم آبریژن میباشد تا پوست شادابی و طراوت قبل خود را به دست آورد. فاصله زمانی بین هر جلسه نیز میتواند از  1 هفته تا 3 هفته به طول بی انجامد.ممکن برای از بین رفتن کامل قرمزی جوش های صورت  تا شش ماه طول بکشد . هر جلسه میکرودرم آبریژن برای پوست صورت بین سی الی چهل دقیقه و برای پشت گردن بیست دقیقه زمان می برد . البته تمام اینها یک پیش فرض است در نهایت باید شما توسط پزشک متخصص دکتر رفیعی ویزیت شوید تا خود دکتر میزان سطح اسیب دیدگی پوست را برسی کرده و تعداد جلسات میکرودم آبریژن را مشخص کند . بهترین میکرودرم در شرق تهران (تهران پارس) مرکز زیبایی دکتر رفیعی میباشد

4.7/5 - (3 امتیاز)