مزونیدلینگ | مزایا ، معایب ، عوارض ، قیمت و هزینه هر جلسه | مرکز زیبایی دکتر رفیعی

امروزه روش های زیادی برای زیبایی پوست و مو های افراد وجود دارد و همچنین افراد اهمیت بسیار زیادی به پوست خود نسبت به گذشته ها دارند، لذا از روش‌های مختلفی برای ترمیم پوست و موی خود استفاده می‌کنند، از جمله روشهای زیبایی پوست و مو می توان به مزونیدلینگ اشاره کرد. همانطور که از نام مزونیدلینگ مشخص است، این روش از جدیدترین روش های زیبایی پوست و مو محسوب می گردد که به علت همین جدید بودن روش مزونیدلینگ افراد ترس بیشتری برای استفاده از آن دارند و اطلاعات کاملی راجع به روش مزونیدلینگ را ندارند. بنابراین در این مقاله سعی کرده ایم در مورد مزونیدلینگ و تمامی موارد مربوط به آن توضیحاتی را ارائه کنیم تا با آشنایی بیشتر نسبت به انتخاب و استفاده از روش های زیبایی پوست اقدام نمایید.

اگه مایل به دریافت مشاوره رایگان هستید اطلاعات خود را وارد کنید

مزونیدلینگ چیست؟

مزونیدلینگ

مزونیدلینگ از جدیدترین روش های زیبایی پوست و مو محسوب می‌گردد که از دو کلمه مزو و نیدلینگ ایجاد شده است. در واقع می‌توان گفت که روش مزونیدلینگ از ترکیب دو روش مزوتراپی و میکرونیدلینگ تشکیل شده است.در روش مزونیدلینگ های کوکتل های مزوتراپی توسط دستگاههای سوزن میکرونیدلینگ به لایه میانی پوست تزریق می شود. در واقع محل دقیق تزریق کوکتل های مزوتراپی در روش میکرونیدلینگ در جایی بین دو لایه اپیدرم و درم پوست می باشد.

با تزریق این کوکتل ها موجب تشکیل و تولید الاستین و کلاژن بیشتر در لایه میانی پوست می گردد و همین مورد موجب از بین رفتن چین و چروک ها، جای جوش و آکنه و در برخی موارد از بین رفتن لکه های صورت می گردد. در روش مزونیدلینگ سوزن‌ها، عمق سوزن ها و همچنین میزان موادی که می‌بایست درون پوست تزریق شود، با توجه به سن، نوع پوست و مشکلات پوستی افراد تعیین می‌گردد که با توجه به نظر پزشک متخصص میزان لازم از مواد مزوتراپی وارد نیدل ها شده و در عمق مناسبی از پوست تزریق خواهد شد.

اگه مایل به دریافت مشاوره رایگان هستید اطلاعات خود را وارد کنید

مراقبت های بعد از مزونیدلینگ

به طور کلی بعد از تمام روش های زیبایی انجام برخی مراقبت های پوستی و بهداشتی ضروری می باشد. در روش مزونیدلینگ نیز با توجه به این موضوع که از نیدل ها در تزریق مواد کوکتل مزوتراپی استفاده می گردد، نیاز به مراقبت های بیشتری پس از این روش وجود دارد. بهتر است بعد از انجام مزونیدلینگ به مدت ۲۴ ساعت در معرض تابش مستقیم نور خورشید قرار نگیرید و پس از این مدت با استفاده از ضد آفتاب های با کیفیت و حداقل spf 30 و حتما از ضد افتاب غیر رنگی و تجویز پزشک هنگام خروج از منزل استفاده کنید.

 • از کندن زخم ها خودداری کنید.
 • از مواد شوینده ضعیف هنگام شستشو استفاده کنید.
 • برای تخفیف درد پس از مزونیدلینگ از کمپرس اب سرد در موضع استفاده نمایید.
 • در برخی موارد ممکن است به مدت یک هفته پوسته ریزی وجود داشته باشد.
 • در صورت وجود خونریزی از قیمت تزریق حتما با پزشک مربوطه در میان بگذارید.
 • از لوازم ارایشی بر روی موضع پوست استفاده نکنید تا زمانیکه زخم ها کاملا بهبود یابند.
 • از محلول های ضد عفونی تجویز شده توسط پزشک برای ضد عفونی محل تزریق استفاده نمایید.
 • در صورت بروز حساسیت بعد از مزونیدلینگ از پمادها و کرم های تحویز شده طبق نظر پزشک استفاده کنید.
 • تا یک هفته پس از مزونیدلینگ از رفتن به استخر، درون وان حمام و جاهایی که باید در اب غوطه ور گردید خودداری شود.
 • امکان بروز تورم و قرمزی تا سه روز پس از مزونیدلینگ وجود دارد و برای تخفیف این علایم از پمادهای تجویز شده استفاده نمایید.
 • تا ۲۴ ساعت از شستشوی محل تزریق خودداری نمایید و پس از ۲۴ساعت با استفاده از شامپو بچه کاملا با کیفیت نسبت به شستشوی موضع اقدام‌ نمایید.
Untitled-15-5cab6b5471fff

اگه مایل به دریافت مشاوره رایگان هستید اطلاعات خود را وارد کنید

مزونیدلینگ برای لک صورت

مزونیدلینگ

برای رفع لک های صورت می توانید از روش مزونیدلینگ نیز استفاده کنید. در روش مزونیدلینگ با استفاده از قلم های مخصوصی که در قسمت سر آن ۱۲ نوع سوزن مختلف تعبیه شده است، استفاده می گردد و پزشک با توجه به محل انجام مزونیدلینگ و نوع پوست بیمار و میزان مشکلات پوستی وی از سوزن مناسب ان می تواند استفاده کند.مواد کوکتل مزوتراپی که معمولا از مواد هیالورونیک اسید می باشد به صورت ۹۰ درجه در لایه میانی بین درم و اپیدرم پوست تزریق می گردد، ناحیه تزریق که به ان میکروپانج گفته می شود، با تزریق مواد کوکتل ها موجب تقویت در الاستین و کلاژن سازی پوست می گردد که همین عاملی در جهت از بین بردن مشکلات پوستی از جمله لک های سطحی پوست نیز می گردد.

دقت داشته باشید که از روش مزونیدلینگ برای از بین بردن لک های عمیق و قدیمی پوستی نمی توان استفاده کرد و کاربرد چندانی نخواهد داشت.همچنین قبل از انجام مزونیدلینگ دقت داشته باشید که در موضع مورد نظر جوش فعال وجود نداشته باشد، زیرا ممکن است موجب تشدید لک گردد. پس از مزونیدلینگ لک های صورت حداقل به مدت ۴۸ ساعت به هیچ عنوان در معرض تابش مستقیم نور آفتاب قرار نگیرید.

اگه مایل به دریافت مشاوره رایگان هستید اطلاعات خود را وارد کنید

فواید مزونیدلینگ صورت

از آنجا که روش میزونیدلینگ از جدیدترین روش های زیبایی موست و رفع چین و چروک می باشد دارای مزایای زیادی نسبت به روش های قبلی می باشد. از جمله مهمترین مزایای نزونیدلینگ می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • لیفت غبغب
 • رفع جای جوش
 • لیفت افتادگی پلک
 • لیفت افتادگی گونه
 • رفع جای اسکار و بخیه
 • رفع چین و چروک پوست
 • رفع لک های سطحی موست
 • از بین بردن شل بودن پوست بدن
 • از بین بردن جای سوختگی سطحی بدون نیاز به جراحی
 • از بین بردن شل شدگی و آویزان بودن پوست به خصوص در قسمت غبعب صورت و سایر قسمت های بدن
مزونیدلینگ

اگه مایل به دریافت مشاوره رایگان هستید اطلاعات خود را وارد کنید

معایب مزونیدلینگ

مزونیدلینگ

مزونیدلینگ در مقایسه با سایر روش های زیبایی پوست معایب کمتری دارد اما باز هم به علت این که روش از جمله روش‌های تهاجمی زیبایی پوست محسوب می‌گردد، دارای عوارضی می باشد. از جمله معایب مزونیدلینگ می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • قرمزی پوست به خاطر استفاده از کوکتل ها و سوزن ها
 • تورم پوست در صورت ایجاد حساسیت به مواد کوکتل مزوتراپی
 • خونریزی کم به علت تزریق نیدل ها بر روی پوست
 • درد کم در محل تزریق سوزن ها
 • سوزش و خارش در صورت بروز حساسیت و آلرژی به مواد کوکتل و همچنین تزریق سوزن ها

اگه مایل به دریافت مشاوره رایگان هستید اطلاعات خود را وارد کنید

عوارض مزونیدلینگ

 • تیرگی خفیف پس از انجام این روش
 • درد خفیف تا شدید پس از مزونیدلینگ
 • احتمال پوسته پوسته شدن به مدت یک هفته پس از انجام مزونیدلینگ
 • حساسیت به مواد کوکتل مزوتراپی و در موارد شدیدتر نیاز به تخلیه این مواد از عمق پوست
 • ایجاد لک های سطحی به علت قرار گرفتن زیر نور افتاب و یا حساسیت به مواد کوکتل مزوتراپی
 • ایجاد جوش، قرمزی و تورم پس از مزونیدلینگ به مدت ۴۸ ساعت پس از ان. اگر از این مدت فراتر رفت، حتما با پزشک خود در میان بگذارید.
مزونیدلینگ

اگه مایل به دریافت مشاوره رایگان هستید اطلاعات خود را وارد کنید

تاثیر مزونیدلینگ بر جای جوش

مزونیدلینگ

بسیاری از افراد به خصوص در دوران پس از بلوغ درگیر جای جوش های خود هستند و همانطور که می دانید روند حذف جای جوش از روی پوست کمی طولانی خواهد بود و زیبایی افراد را تحت الشعاع قرار خواهد داد. امروزه روش های زیادی برای از بین بردن جای جوش از روی پوست به خصوص پوست صورت وجود دارد که یکی از جدیدترین این روش ها می توان به روش مزونیدلینگ اشاره کرد.

با انجام مزونیدلینگ و تزریق مواد موثر در از بین بردن جای جوش و همچنین جوش های غیر فعال در لایه میانی درم و اپیدرم پوست می توان بعد از گذشت چند روز، شاهد تخفیف و از بین رفتن جای جوش گردید. به این ترتیب با تحریک مکانیزم طبیعی بدن در تولید کلاژن و الاستی سازی پوست و همچنین استفاده پوست از مواد مغذی تزریق شده به پوست موجب از بین رفتن لک ها و جای جوش از روی پوست گردید.

اگه مایل به دریافت مشاوره رایگان هستید اطلاعات خود را وارد کنید

مزونیدلینگ صورت برای منافذ باز پوست

برخی افراد به علت نوع لایف استایل و یا وراثت و ژنتیک خود دارای منافد باز پوستی می باشند. این منافذ باز پوستی موجب تأثیر در عدم زیبایی پوست صورت می گردد و افراد همواره به دنبال روش‌هایی برای حذف منافذ باز پوستی خود می‌باشند.

از جمله علل مهم در ایجاد منافذ باز پوستی وراثت و ژنتیک، تولید بیش از حد چربی بر روی پوست به خصوص روی پوست های چرب، لایف استایل و استفاده نامناسب از مواد غذایی، ضخامت فولیکول‌های مو، کاهش کلاژن و الاستین سازی در اطراف قسمت هایی که موجب بروز منافذ باز پوست می‌گردد، می‌شود.

برای منافذ باز پوستی می توانید از روش مزونیدلینگ استفاده کنید که با استفاده از روش مزونیدلینگ و تزریق مواد موثر در کلاژن سازی و الاستین سازی بیشتر در فرصت موجب بسته شدن منافذ باز پوست می گردد.

میزان تزریق این مواد با توجه به حجم و وسعت درگیری پوست توسط منافذ باز پوستی و قطر این منافذ توسط پزشک مربوطه تعیین می گردد و با تزریق این مواد به لایه میانی موجب بهبود پوست و همچنین بسته شدن منافذ باز پوست می گردد و در زیبا به نظر رسیدن به خصوص پوست صورت افراد تاثیر بسزایی خواهد داشت.

مزونیدلینگ

اگه مایل به دریافت مشاوره رایگان هستید اطلاعات خود را وارد کنید

مزونیدلینگ لک صورت

مزونیدلینگ

برای رفع لک های صورت می توانید از روش مزونیدلینگ نیز استفاده کنید. در روش مزونیدلینگ با استفاده از قلم های مخصوصی که در قسمت سر آن ۱۲ نوع سوزن مختلف تعبیه شده است، استفاده می گردد و پزشک با توجه به محل انجام مزونیدلینگ و نوع پوست بیمار و میزان مشکلات پوستی وی از سوزن مناسب ان می تواند استفاده کند.

مواد کوکتل مزوتراپی که معمولا از مواد هیالورونیک اسید می باشد به صورت ۹۰ درجه در لایه میانی بین درم و اپیدرم پوست تزریق می گردد، ناحیه تزریق که به ان میکروپانج گفته می شود، با تزریق مواد کوکتل ها موجب تقویت در الاستین و کلاژن سازی پوست می گرددکه همین عاملی در جهت از بین بردن مشکلات پوستی از جمله لک های سطحی پوست نیز می گردد.

دقت داشته باشید که از روش مزونیدلینگ برای از بین بردن لک های عمیق و قدیمی پوستی نمی توان استفاده کرد و کاربرد چندانی نخواهد داشت. همچنین قبل از انجام مزونیدلینگ دقت داشته باشید که در موضع مورد نظر جوش فعال وجود نداشته باشد، زیرا ممکن است موجب تشدید لک گردد. پس از مزونیدلینگ لک های صورت حداقل به مدت ۴۸ ساعت به هیچ عنوان در معرض تابش مستقیم نور آفتاب قرار نگیرید.

اگه مایل به دریافت مشاوره رایگان هستید اطلاعات خود را وارد کنید

فواید مزونیدلینگ مو

خوب است بدانید که برای افرادی که دچار کچلی، ریزش مو و یا کاهش سکه ای مو در اثر وراثت یا در اثر لایف استایل و یا جراحی و همچنین شیمی درمانی شده اند، می‌توانند از روش‌های مختلف برای تقویت ریشه مو و رویش مجدد مو استفاده کنند. از جمله این روش‌ها می‌توان به روش مزونیدلینگ اشاره کرد.

در روش مزونیدلینگ علاوه بر جوانسازی و لیفت پوست موجب بهبود رویش و گردش خون در اطراف فولیکول مو می گردد. به این ترتیب که با تزریق مواد موثر بر رویش مجدد مو و تقویت ریشه مو در پوست سر فرد می‌گردد و به این ترتیب علاوه بر اینکه فرد از روشهای غیر طبیعی و کاشت موی مصنوعی استفاده نمی‌کند، با استفاده از مکانیزم طبیعی بدن و تقویت این مکانیزم باعث رویش مجدد موهای فرد می‌گردد و به این ترتیب با تزریق کوکتل های مزوتراپی که در رشد موهای افراد موثر هستند و موجب تقویت فولیکول و ریشه مو می گردد، باعث افزایش رشد موها در ناحیه که کچلی مو و کاهش رشد موی فرد رخ داده است، می گردد.

مزونیدلینگ

اگه مایل به دریافت مشاوره رایگان هستید اطلاعات خود را وارد کنید

تیرگی پوست بعد از مزونیدلینگ

مزونیدلینگ

برخی افراد بعد از روش مزونیدلینگ از تیرگی پوست خود شکایت دارند. خوب است بدانید که این تیرگی پوست به دلایل مختلفی اتفاق می‌افتد. از جمله مهم‌ترین دلایل تیرگی پوست پس از مزونیدلینگ می‌تواند به قرارگیری در زیر تابش نور خورشید می باشد که به افراد توصیه می گردد که حداقل ۴۸ ساعت در معرض تابش مستقیم نور خورشید پس از انجام روش مزونیدلینگ قرار نگیرد، ولی متاسفانه به علل مختلف افراد مجبور به خارج شدن از خانه هستند.

بنابراین بهتر است هنگام خارج شدن از خانه حتماً از ضدآفتاب های با کیفیت استفاده کنید تا این تیرگی پوست به حداقل برسد. از دیگر عللی که موجب تیرگی پوست پس از مزونیدلینگ می باشد، وجود جوش های فعال در ناحیه مورد نظر می باشد.

بهتر است پزشک قبل از انجام مزونیدلینگ با بررسی دقیق پوست مطمئن شود که در موضع مورد نظر جوش های فعال وجود ندارد و از طرف دیگر برخی افراد به کوکتل های مزوتراپی حساسیت نشان می‌دهند و همین حساسیت ها در برخی موارد موجب تیرگی پوست نیز می گردد.

اگه مایل به دریافت مشاوره رایگان هستید اطلاعات خود را وارد کنید

میکرونیدلینگ یا مزونیدلینگ؟

هر دو روش های میکرونیدلینگ و مزونیدلینگ از جمله روشهای جوانسازی پوست، بردن چین و چروک و مشکلات سطحی پوست میباشد. مزونیدلینگ نسبت به روش میکرونیدلینگ روش جدیدتری می باشد که از ترکیب دو روش مزوتراپی و میکرونیدلینگ استفاده می‌شود که با تزریق کوکتل های مزوتراپی به سطح میانی پوست موجب تحریک کلاژن و الاستین سازی پوست و همچنین تقویت پوست می گردد و موجب از بین رفتن مشکلات پوستی همچون جای جوش، جای زخم و اسکار، چین و چروک و لیفت پوست می گردد.

در روش میکرونیدلینگ نیز مواد و سرم های مغذی و لازم از طریق سوزن به درون پوست نفوذ می گردد.تفاوت این دو را می‌توان در طول دوره نقاهت آنها دانست به علت اینکه در روش مزونیدلینگ در سطح عمیق‌تری سوزن‌ها قرار می‌گیرد، دوره نقاهت طولانی‌تری را خواهید گذراند و معمولاً یک هفته تا ۱۰ روز پس از انجام مزونیدلینگ فرد به استراحت نیاز دارد، اما در روش میکرونیدلینگ معمولاً یکی دو روز پس از انجام این روش فرد قادر است به انجام کارهای روزانه خود ادامه دهد.

در روش مزونیدلینگ معمولاً درد قرمزی و تورم بیشتری را نسبت به روش میکرونیدلینگ شاهد خواهیم بود، اما تاثیر روش مزونیدلینگ نسبت به روش میکرونیدلینگ به علت قرار گرفتن مواد مغذی در عمق بیشتری از پوست بیشتر خواهد بود.

مزونیدلینگ

اگه مایل به دریافت مشاوره رایگان هستید اطلاعات خود را وارد کنید

دوره نقاهت مزونیدلینگ

مزونیدلینگ

با توجه به مهارت و تجربه پزشک متخصصی که روش مزونیدلینگ روی فرد اجرا می‌کند و همچنین نوع پوست و سطح مشکلات پوستی فرد بیمار، دوره نقاهت های مختلفی برای مزونیدلینگ وجود دارد، اما معمولاً دوره نقاهت پس از مزونیدلینگ بین یک هفته تا ۱۰ روز پس از انجام این روش می باشد و علت آن هم بیشتر تزریق کوکتل ها از طریق سوزن ها بر روی پوست می باشد.

بدین ترتیب تا فرآیند بهبود کامل جای زخم های سوزن و همچنین پوسته ریزی در اطراف محل زخم ها معمولاً بین یک هفته تا ۱۰ روز پس از انجام این روش دوره نقاهت افراد طول می‌کشد و بهتر است تا ۴۸ ساعت ابتدایی پس از انجام مزونیدلینگ افراد از منزل خارج نشوند تا در معرض تابش مستقیم نور آفتاب قرار نگیرد. در دوره نقاهت پس از مزونیدلینگ بهتر است از پماد ها و سرم های تجویز شده توسط پزشک متخصص استفاده شود تا دوره نقاهت سریع طی گردد.

اگه مایل به دریافت مشاوره رایگان هستید اطلاعات خود را وارد کنید

مزایای مزونیدلینگ صورت

 • کاهش چین و چروک های پوستی
 • استفاده از مواد و سرم های طبیعی در پوست
 • تحریک کلاژن سازی و الاستین سازی بیشتر پوست
 • لیف پوست صورت
 • لیفت پوست بدن
 • لیفت گونه، چانه، پلک
 • از بین بردن غبغب
 • از بین بردن جای جوش
 • از بین بردن لک های سطحی
 • از بین بردن جای زخم و اسکار
 • رشد مجدد مو
 • تحریک سلول های بازسازی مو و پوست
 • پر پشت شدن مو
مزونیدلینگ

اگه مایل به دریافت مشاوره رایگان هستید اطلاعات خود را وارد کنید

کرم ترمیم کننده بعد از مزونیدلینگ

معمولا کرم ها و تقویت کننده های مختلفی را برای تسریع دوره بهبود پس از این روش و کمک به روند انجام طبیعی جوانسازی پوست و مو توصیه می کنند، اما برترین کرم ها و تقویت کننده ها می تواند شامل موارد زیر باشد:

مزونیدلینگ
 • مرطوب کننده سبک
 • آمپول تنساژ و یا PRP
 • سرم های حاوی رتینوئید
 • کرم های هیالورونیک اسید
 • کرم های حاوی اکسید روی
 • پاک کننده های ملایم پوست
 • مرطوب کننده های بدون رتینول
 • ضدافتاب با کیفیت و حداقل SPF3P
 • کرم های حاوی دی اکسید تیتانیوم
 • کرم های ترمیم کننده حاوی سلول های بنیادی

اگه مایل به دریافت مشاوره رایگان هستید اطلاعات خود را وارد کنید

تفاوت مزوتراپی و مزونیدلینگ

هر دو روش مزوتراپی و مزونیدلینگ موجب جوانسازی و لیفت پوست صورت و یا بدن می گردد و در هر دو روش نهایتاً منجر به تولید کلاژن و الاستین بیشتر برای جوانسازی پوست می‌گردد، اما این دو روش علاوه بر شباهت های کلی که با یکدیگر دارند، دارای تفاوتهایی نیز می باشند.

روش مزونیدلینگ که از دو روش مزوتراپی و میکرونیدلینگ بهره گرفته می شود، با استفاده از سوزن ها و قلم های سوزنی میکرونیدلینگ به تزریق کوکتل های مزوتراپی به لایه عمیقی از پوست اشاره می‌گردد و به علت استفاده از این سوزنها در لایه عمیق پوست دوره نقاهت بیشتر خواهد بود.

در روش مزوتراپی هر کدام از کوکتل ها و مواد مغذی برای قسمت‌های مختلفی از پوست یا مورد استفاده قرار می‌گیرد با استفاده از نیدل های نازک و مخصوص همان روش مزوتراپی در زیر پوست تزریق می گردد و موجب رشد بیشتر موها و همچنین جوانسازی و لیفت پوست صورت و بدن می گردد.

در واقع بهتر است بگوییم روش تزریق مواد مغذی به پوست و ناحیه تزریق شده این مواد در این دو روش متفاوت است، ولی اهداف کلی آن که شامل جوانسازی پوست لیفت پوست و رشد بیشتر موها می باشد، یکسان است.

مزونیدلینگ

اگه مایل به دریافت مشاوره رایگان هستید اطلاعات خود را وارد کنید

مزونیدلینگ موی سر

مزونیدلینگ

کوکتل های پوست و مو که در روش مزونیدلینگ مورد استفاده قرار می گیرند در واقع همان کوکتل های مورد استفاده در روش مزوتراپی می باشد که در روش مزونیدلینگ با ترکیب روش میکرونیدلینگ از آن ها استفاده می گردد. در این کوکتل ها مجموع مواد مغذی و مورد نیاز در رشد مو و همچنین رفع چین و چروک پوست و لیفت ان مورد بهره برداری قرار می گیرد. از جمله این مواد مغذی میتوان به مواد معدنی، انتی اکسیدان ها، هیالورونیک اسید، مرطوب کننده ها، ابرسان ها، مواد بازسازی کننده پوست و مواد تقویت کننده پوست و مو می باشد.

کوکتل ها موارد درمانی زیادی دارند و با توجه به تشخیص پزشک و اینکه بیمار مورد نظر دارای چه نوع مشکلات پوست و مو می باشد، از کوکتل ویژه آن مشکل بهره گرفته می شود. معمولا کوکتل در درمان لیف پوست صورت و سفت کردن پوست، ضد لک و روشن کننده پوست، درمان مشکلات مو، جای جوش و اسکار، آنتی سلولیت ها، کنترل کننده چربی م ست، لایه بردارها مورد استفاده قرار می گیرند.

اگه مایل به دریافت مشاوره رایگان هستید اطلاعات خود را وارد کنید

کوکتل مزونیدلینگ

کوکتل های پوست و مو که در روش مزونیدلینگ مورد استفاده قرار می گیرند در واقع همان کوکتل های مورد استفاده در روش مزوتراپی می باشد که در روش مزونیدلینگ با ترکیب روش میکرونیدلینگ از آن ها استفاده می گردد.

در این کوکتل ها مجموع مواد مغذی و مورد نیاز در رشد مو و همچنین رفع چین و چروک پوست و لیفت ان مورد بهره برداری قرار می گیرد. از جمله این مواد مغذی میتوان به مواد معدنی، انتی اکسیدان ها، هیالورونیک اسید، مرطوب کننده ها، ابرسان ها، مواد بازسازی کننده پوست و مواد تقویت کننده پوست و مو می باشد.

کوکتل ها موارد درمانی زیادی دارند و با توجه به تشخیص پزشک و اینکه بیمار مورد نظر دارای چه نوع مشکلات پوست و مو می باشد، از کوکتل ویژه آن مشکل بهره گرفته می شود. معمولا کوکتل در درمان لیف پوست صورت و سفت کردن پوست، ضد لک و روشن کننده پوست، درمان مشکلات مو، جای جوش و اسکار، آنتی سلولیت ها، کنترل کننده چربی م ست، لایه بردارها مورد استفاده قرار می گیرند.

مزونیدلینگ

اگه مایل به دریافت مشاوره رایگان هستید اطلاعات خود را وارد کنید

آموزش مزونیدلینگ صورت

مزونیدلینگ

برای انجام مزونیدلینگ قبل از انجام این روش حتما از یک جلسه مشاوره با پزشک مربوطه بهره ببرید و پزشک با معاینه کامل پوست صورت یا بدن شما و یا موهای شما و قسمتی که نیاز به مزونیدلینگ دارد و میزان مشکلات پوستی و موی شما و توصیه روش‌های مناسب برای جوان سازی پوست و موی شما اقدام کند.

به این ترتیب با اطمینان خاطر بیشتری نسبت به انجام روش مزونیدلینگ اقدام خواهید کرد و علاوه بر ان، در این جلسه مشاوره پزشک به شما نکات مراقبت های لازم قبل از انجام مزونیدلینگ را یادآوری خواهد کرد تا با سرعت بیشتری روند بهبود آن انجام پذیرد.

بی حس کننده های موضعی برای بروز درد کمتر در ناحیه مورد نظر استفاده می‌شود. معمولاً این بی‌حسی ها به صورت پماد یا سرم می باشد و کمتر از بی‌حسی های تزریقی در این روش استفاده می شود. پس از آن از کوکتل های معروف مزوتراپی با توجه به مشکلات پوستی در دستگاه میکروبلیدینگ قرار داده میشود.

حین انجام میکروبلیدینگ با تزریق کوکتل ها به پوست صورت موجب تسریع در روند کلاژن و الاستین این سازی پوست می گردد و علاوه بر آن مشکلات پوستی نیز از بین خواهد رفت که این کوکتل ها با توجه به مشکلات پوستی و سطح پوست یا مو مورد نظر شما با توجه به تشخیص پزشک انتخاب می گردد و این کوکتل ها و مواد مغذی در ناحیه‌ای از پوست که به آن میکروپانچ گفته می‌شود و بین لایه درم و اپیدرم پوست قرار دارد، تزریق می گردد.

به این ترتیب پس از انجام این روش معمولاً پوست حالت قرمزی یا کبودی را تجربه خواهد کرد، ولی پس از گذشت دو یا سه روز این قرمزی ها پایان می یابد و التهاب صورت کمتر می شود و پس از آن پزشک اقدامات و مراقبت های لازم پس از میکرونیدلینگ را نیز به بیمار یادآور خواهد شد.

مزونیدلینگ

اگه مایل به دریافت مشاوره رایگان هستید اطلاعات خود را وارد کنید

عکس قبل و بعد مزونیدلینگ

معمولا در جلسات مشاوره پوستی هنگام انتخاب روش مناسب برای رفع چین و چروک و مشکلات دیگر پوستی و موی شما پزشک از البوم ویژه عکس قبل و بعد از مزونیدلینگ برای بیمار استفاده خواهد کرد و حین ان توضیحات لازم در خصوص مراقبت های قبل و بعد آن نیز به بیمار ارائه خواهد کرد. به این ترتیب بیمار تصور بهتری از انجام این روش و همچنین تغییرات پوست و موی خود بعد از روش میکرونیدلینگ خواهد داشت. در ادامه به معرفی برخی از عکس های قبل و بعد از مزونیدلینگ خواهیم پرداخت.

اگه مایل به دریافت مشاوره رایگان هستید اطلاعات خود را وارد کنید

مزونیدلینگ صورت برای جای جوش

مزونیدلینگ

شاید در بین روش های زیبایی و غیر تهاجمی زیبایی پوست و جوانسازی آن کاربرد روشی که همزمان باعث جوانسازی و لیفت پوست و همچنین از بین بردن جای جوش روی صورت گردد، کمتر مشاهده کرده باشید، اما خوب است بدانید که روش مزونیدلینگ به عنوان یکی از جدیدترین و بهترین روش های زیبایی پوست در از بین بردن جای جوش بسیار موثر عمل کرده است و با تحریک فرایند کلاژن و الاستین سازی پوست در جهت از بین بردن مشکلات پوستی همچون جای موش، لک های سطحی، اسکار و بخیه و همچنین چین و چروک و رفع افتادگی پوست بسیار خوب عمل کرده است و همچنین با تزریق کوکتل ها و مواد مغذی مورد نیاز در از بین بردن جای جوش و لک بر روی پوست توانسته است به طور کامل این گونه مشکلات پوستی را حذف کند.

اگه مایل به دریافت مشاوره رایگان هستید اطلاعات خود را وارد کنید

هزینه هر جلسه مزونیدلینگ

هزینه هر جلسه مزونیدلینگ با توجه به سطح و عمق مشکلات پوستی و همچنین جنس و نوع پوست بیمار ممکن است دارای قیمت های متفاوتی باشد. به عبارت دیگر اینکه مشکل پوستی فرد از نوع چین و چروک عمیق یا سطحی باشد و یا مشکل افتادگی و شل بودن پوست در چه سطحی و کدام قسمت پوست باشد و جای حوش و لک و اسکار و بخیه چه سطحی از پوست را درگیر کرده باشد و به چه میزان مواد و کوکتل مزوتراپی برای تزریق نیاز داشته باشد از عواملی است که در جلسه مشاوره به مشتری ارائه خواهد شد. از طرف دیگر امکانات و تجهیزات که در کلینیک نیز تحت اختیار مشتری قرار می گیرد نیز جز موارد مصرفی هزینه بر خواهد بود.

مزونیدلینگ

اگه مایل به دریافت مشاوره رایگان هستید اطلاعات خود را وارد کنید

تفاوت میکرونیدلینگ و مزونیدلینگ

مزونیدلینگ

میکرونیدلینگ و مزونیدلینگ هر دو از روش های زیبایی و جوانسازی پوست محسوب می گردند. با این تفاوت که روش مزونیدلینگ روش جدیدتری نسبت به میکرونیدلینگ می باشد.

در هر دوروش از سوزن هابرای تزریق مواد موثر و مغذی به زیر پوست استفاده می گردد‌‌. علاوه بر این در روش میکرونیدلینگ با استفاده از قلم مخصوص که دارای سوزن های مختلفی می باشد، بر روی پوست با توجه به نوع و عمق مشکلات پوستی قرار می گیرد و موجب ایجاد روزنه هایی ریز بر روی پوست می گردند و مواد مغذی از طریق همین روزنه ها وارد پوست می گردند و از طرف دیگر تعداد جلسات درمانی در میکرونیدلینگ معمولا بین ۴ تا ۵ جلسه می باشد و پس از بیست روز بعد از انجام این روش تاثیرات ان را بر روی پوست خود مشاهده خواهید کرد.

در روش مزونیدلینگ علاوه بر ایجاد روزنه هایی در سطح پوست، کوکتل های مزوتراپی که درون قلم سوزنی جای گرفته اند به مرور و با توجه به نوع مشکل پوستی درون لایه عمیق پوست تزریق می گردد و به این ترتیب علاوه بر رفع مشکلات سطحی موجب تولید سریعتر کلاژن و الاستین مورد نیاز برای پوست خواهد گردید.

اگه مایل به دریافت مشاوره رایگان هستید اطلاعات خود را وارد کنید

مزونیدلینگ دور چشم

افرادی که دارای چین و چروک های سطحی و یا عمیق بر روی پلک چشم و یا دور چشم خود هستند و از مشکلاتی همچون سیاه بودن و کبودی دور چشم و همچنین پف و گودی زیر چشم رنج می برند، بهترین و کامل ترین روش برای از بین بردن و بهبود این مشکلات استفاده از روش مزونیدلینگ می باشد، زیرا در روش مزو نیدلینگ علاوه بر استفاده از سرم ها و کوکتل های مورد نیاز برای مشکلات پوست زیر چشم، باعث تولید کلاژن بیشتر در جهت رفع چین و چروک های پوستی و شل بودن پوست این ناحیه خواهد گردید. علاوه بر این به علت اینکه پوست زیر چشم جای بسیار حساسی است، سعی کنید حتما از کلینیک های معتبر و پزشکان ماهر و با تجربه در جهت حذف مشکلات زیر چشم خود استفاده کنید.

اگه مایل به دریافت مشاوره رایگان هستید اطلاعات خود را وارد کنید

ماندگاری و دوام مزونیدلینگ

ماندگاری مزونیدلینگ پس از جلسه اول به صورت کامل پدیدار می شود و ماندگاری جوان سازی پوست به روش مزونیدلینگ در گرو 4 الی 6 جلسه می باشد . روش مزونیدلینگ می تواند یکی از بهترین انتخاب ها برای جوانسازی پوست باشد چرا که این روش دائمی بود و باعث از بین رفتن مشکلات پوستی و افزایش سطح کلاژن پوست صورت می شود.تاثیر بیشتر مزونیدلینگ زمانی است که فرد انجام داده کاملا به توصیه های پزشک عمل کرده باشد حال بخشی از این توصیه های می تواند رعایت اصول غذا خوردن ، رژیم غذایی، خواب مناسب و ورزش مرتب باشد . به غیر از موارد ذکر شده عواملی همچون نوع پوست فرد میزان اسیب دیدگی پوست و عوامل ارثی از مهم ترین اثر گذار ترین موارد در میزان ماندگاری مزونیدلینگ می باشد .بهترین مرکز مزونیدلینگ در شرق تهران (تهرانپارس) مرکز زیبایی دکتر رفیعی میباشد که میتوانید برای دریافت خدمات مزونیدلینگ و مشاوره رایگان دکمه بالا را لمس کنید

4.2/5 - (4 امتیاز)