اندولیفت صورت + عکس قبل و بعد اندولیفت + فیلم توضیحات کامل دکتر رفیعی

اندولیفت صورت یکی از جدیدترین متدهای زیباسازی و جوانسازی پوست می باشد. اندولیفت (endolift) با فیبر نوری بسیار نازکی پوست را تحریک می کند و این تحریک باعث تولید کلاژن در داخل پوست می‌شود که باعث شفافیت و جوانی بیشتر پوست می‌شود.

تحریک پوست با استفاده از فیبر نوری نه تنها باعث تولید کلاژن می‌شود، بلکه همچنین خود بافت پوست را بهبود می‌بخشد. این فرآیند جوان‌سازی به صورت طبیعی درون پوست اتفاق می‌افتد که باعث کاهش چین و چروک‌های پوست می‌شود و بازسازی آن را تسریع می‌کند.

به طور کلی، لیزر اندولیفت صورت به عنوان یکی از روش‌های نوین و موثر برای جوان‌سازی پوست، توانسته است با استفاده از فیبر نوری، پوست را بهبود بخشیده و جوانی آن را بازیابی کند. همچنین، با قیمت مناسب و عوارض کم، به گزینه‌ای جذاب برای افرادی که به دنبال روش‌های زیبایی کم عوارض هستند، تبدیل شده است.

عکس قبل و بعد اندولیفت صورت

برای جوانسازی پوست و لیفت صورت، رفع شلی، افتادگی پوست همین حالا اقدام کن

بهترین ورژن خودت باش و رویای زیباییت را به واقعیت تبدیل کن.

فقط کافیست ثبت نام کنید و با خدمات پوست و لیزر دکتر رفیعی، علاوه بر دریافت هدایای ویژه جشنواره های ما، جادوی جوانسازی پوست صورت را تجربه کنید. همین حالا با یک اقدام ساده تغییر بزرگ در آینده را رقم بزنید.

در فرم زیر خدمت مورد نیاز و انتخاب کنی، شماره همراه را وارد کنید تا با هماهنگی قبلی، یک جلسه مشاوره رایگان با جناب دکتر رفیعی داشته باشید. همچنین در ادامه از جشنواره های تخفیفی و بروزترین خدمات مطب پوست و لیزر دکتر رفیعی آشنا بشید

اندولیفت چیست؟

اندولیفت صورت از جمله روش های زیبایی است که با تحریک سلول های چربی در نواحی عمیق پوستی و تجزیه آنها موجب لیفت و بالا کشیدن افتادگی صورت میگردد که باید توسط بهترین متخصص پوست و مو انجام شود تا اثربخشی بهتری داشته باشد. این بافت ها با این تحریک می توانند رشته های کلاژن جدید ساخته و از این طریق افتادگی پوست را کاهش دهند. در این میان با از بین رفتن چین و چروک ها، شفافیت و روشنی پوست و افزایش کلاژن سازی پوستی از مواردی است که در ضمن لیفت پوست به وجود می آید.

از روش اندولیفت معمولا در بخش های میانی و پایینی صورت مورد استفاده قرار می گیرد و مزیت آن نسبت به روش های دیگر در آن است که میتوان برای زیر چانه، گردن، زیر بغل و نواحی مختلف بدن نیز مورد استفاده قرار داد.

ماندگاری روش اندولیفت چقدر است؟

ماندگاری اندولیفت نیز مانند سایر روش های زیبایی، دارای رنج متفاوتی است. در واقع علت این تفاوت با توجه به تفاوت پوست، میزان و وسعت مشکلات پوستی دارد. هر چه عمق مشکل پوستی متقاضی بیشتر باشد، مسلما دوره درمان طولانی تر و ماندگاری آن کمتر خواهد بود.

از طرف دیگر هر چه سن افراد بالاتر باشد، ماندگاری کمتری برای این روش شاهد خواهیم بود. به طور متوسط ماندگاری اندولیفت صورت با توجه به نوع پوست، سن، ژنتیک و سایر موارد محیطی ممکن است بین 12 تا 24 ماه نوسان داشته باشد.

انجام این روش نهایتا سالی دوبار انجام می شود که در صورت عدم بازدهی مناسب، پزشک دوره درمانی اندولیفت جدید را برای بیمار توصیه میکند.

عملکرد روش اندولیفت

از آنجا که اندولیفت یکی از جدیدترین روش های زیبایی است و جز روش های کم تهاجمی محسوب می گردد، آشنایی با روند انجام این روش می تواند دید بازتری به متقاضیان ارائه دهد. در این روش که نوعی لیزر لیفتینگ است، به کمک لیزر با امواج 1470 نانومتر صورت گرفته و با استفاده از فیبر نازک که ضخامت آن به اندازه تار مو می باشد، امواج لیزر به زیر پوست تابانده شده و موجب ایجاد گرمایش در لایه های عمیق پوستی میگردد. برخی تحقیقات انجام گرفته، نشان دهنده بهبود 100٪ در عمق اسکارها و توپوگرافی افراد بوده است.

این عمل موجب تحریک بافت های عمیق پوستی و سلول های چربی شده و با تحریک افزایش کلاژن سازی، موجب لیفت پوست و از بین رفتن چین و چروک ها و رو شنی پوست نیز میگردد.

اندولیفت در کدام نواحی صورت انجام می شود؟

معمولا از روش اندولیفت صورت برای قسمت میانی و پایینی صورت مورد استفاده قرار میگیرد و در اطراف چشم معمولا از این تکنیک بهره گرفته نمی شود، دلیل آن هم در حساس بودن پوست زیر و اطراف چشم می باشد.

از بین بردن غبغب و تیرگی و افتادگی چانه و گونه از جمله مهمترین مواردی است ک متقاضیان در روش اندولیفت به آن اشاره میکنند. علاوه بر صورت، از این روش در زیر بغل، آرنج دست، زانو و سایر نواحی بدن نیز مورد استفاده قرار میگیرد.

عوارض احتمالی اندولیفت بر روی پوست

تا کنون هیچ گونه گزارشی در مورد عوارض و محدودیت های ناشی از اندولیفت صورت ارائه نشده است و حتی متخصصین استفاده از اندولیفت را برا ی افرادی که دارای آلرژی های متفاوت پوستی هستند و از طرفی از وجود چین و پروک های صورت رنج می برند و به دنبال برترین راه حل برا ی جوانسازی هستند را پیشنهاد میدهند.

 با اینحال از آنجا که افراد مختلف دارای پوست های متفاوتی هستند و هر نوع پوست ممکن است واکنش های مختلفی حتی به روش های غیر تهاجمی زیبایی پوستی داشته باشد، ممکن است برخی از عوارض زیر را به صورت محدود مشاهده نمایید:

 • کبودی مختصر در ناحیه قرار دادن فیبرها
 • درد مختصر حین انجام اندولیفت
 • تورم مختصر تا یک الی دو ر وز پس از اندولیفت
 • قرمزی پوست به مدت دو روز پس از اندولیفت
اندولیفت-صورت04

مزایای اندولیفت چیست ؟

از جمله مهمترین مزایایی که برای روش اندولیفت در نظر گرفته شده است، میتوان به موارد زیر اشاره کرد:

 • عدم ایجاد زخم و یا جای آن بر روی پوست
 • دارای ماندگاری بالا
 • عدم نیاز به مراجعه پی در پی و انجام جلسات طولانی مدت
 • نداشتن محدودیت سنی
 • تنها یک جلسه درمانی نتایج چشمگیری می تواند به همراه داشته باشد
 • امکان استفاده از بی حسی موضعی
 • عدم نیاز به بیهوشی 
 • عدم نیاز به بستری
 • عدم نیاز به طی کردن دوران نقاهت پس از اندولیفت
 • عدم نیاز به برش و ایجاد سوراخ برا ی وارد کردن فیبرها
 • نسبت به سایر روش های لیفت صورت هزینه کمتری دارد
اندولیفت-صورت14

آیا روش اندولیفت درد دارد؟

از آنجا که در این روش با کمک لیزر در ناحیه مورد درمان باعث تجمع گرما میگردد، ممکن است افراد احساس گز گز شدن یا درد کمی را داشته باشند که البته این درد تنها در زمان انجام اندو رخ میدهد و پس از آن دوره نقاهت نخواهید داشت. با این وجود مقدار درد در افراد مختلف، متفاوت خواهد بود و می توانید قبل از شروع به کار استفاده از بی حسی بر روی پوست خود را از پزشک معالج درخواست نمایید.

اگه مایل به دریافت مشاوره رایگان هستید اطلاعات خود را وارد کنید

اندولیفت برای چه افرادی مناسب است؟

 • افرادی که خاصیت الاستیسیته پوست خود را از دست داده اند.
 • افراد ی که دارای چین و چروک های متوسط تا عمیق پوستی هستند.
 • افرادی که دارای پوست تیره در اثر آفتاب سوختگی، استفاده از کرم ها و … هستند.
 • افرادی که دارای بافت چربی اضافه در پوست صورت، گردن یا بدن خود هستند.
 • افرادی که با  وجود سن کم، دارای مشکلات پوستی هستند.
 • افرادی که به دنبال لیفت پوست خود، بدون استفاده از روش های جراحی و تهاجمی هستند.

استفاده از اندولیفت در درمان جوش

معمولا علت اصلی بروز جوش در صورت یا بدن، آندروژن ها یا همان تغییرات هورمونی هستند. البته علل مهم دیگری؛ همچون داروها، مواد غذایی، استرس، ژنتیک و… می توانند منجر به بروز جوش بر روی پوست گردند. از بین بردن جوش و یا جای آن ها می تواند تاثیر بسزایی در زیبایی و جوانسازی افراد داشته باشد.

 اندولیفت باعث لیفت پوست و کاهش چین و چروک ها میگردد و تاثیر چندانی در از بین بردن جوش ندارد و تنها با تولید کلاژن ممکن است جای جوش ها را نیز ترمیم نماید. اگر دارای جوش فعال بر روی پوست خود نیستید و تنها برای درمان پوست درمان اسکارهای قدیمی و تو رفته به دنبال درمان پوستی می باشید، استفاده از روش اندولیفت صورت به شدت توصیه میگردد.

اندولیفت-صورت08

ویژگی های منحصر به فرد اندولیفت صورت

یکی از مواردی که روش اندولیفت را برای جوانسازی و زیبایی پوست خاص و به یک روش برتر تبدیل کرده است، امکان ترکیب این روش با سایر روشهای زیبایی است. به عنوان مثال با توجه به نوع و مشکل پوستی شما، پزشک متخصص میتواند از ترکیب دو تکنیک برتر اندو و هایفو استفاده کند.

هایفو نیز همانند روش اندو از جمله روش های غیر تهاجمی است که به کمک مواج شبیه به امواج سونوگرافی بهره گرفته می شود و بدون هیچگونه عوارض جانبی است و با نفوذ در لایه درم پوست منجر به تحریک کلاژن سازی میگردد.

لذا ترکیب این دو روش می تواند حجم بالاتری از کلاژن سازی را ایجاد کند که موجب کوتاه تر شدن دوره مشاهده نتایج بر روی پوست و از بین رفتن حجم بیشتری از چین و چروک ها و در نتیجه جوانسازی سریعتر پوست میگردد. علاوه بر آن روش اندولیفت

 • درای دوره نقاهت یا down time  بسیار کوتاه
 • توانایی فعال سازی کلاژن سازها و الاستین سازهای پوستی
 • عدم ایجاد اسکار و زخم
 • عدم ایجاد کنترااندیکاسیون
 • قابلیت انجام با بی حسی موضعی
 • قابلیت اصلاح زاویه فک و صورت
 • فعال سازی ماتریکس خارج از سلول ها
 • کم تهاجمی بودن

مراقبت های قبل از اندولیفت کدامند ؟

هر چه قبل از انجام روشهای زیبایی(تهاجمی و غیر تهاجمی) دارای پوست تمیز و عاری از آلودگی باشید، مسلما دارای نتایج بهتری بر روی پوست خود خواهید بود و احتمال بروز عفونت در زیر پوست را به صفر کاهش خواهید داد. سعی کنید حتما با پوستی تمیز و شسته شده و عاری از آلودگی های محیطی و پرهیز از استفاده لوازم آرایشی به کلینیک مراجعه نمایید.

قبل از شروع به کار اندو نیز میتوانید از تونرهای مناسب پوست خود و یا میسلار واترهای ملایم پوستی نیز بهره بگیرید تا پوستی تمیز و عاری از میکروب را داشته باشید.

اگر جز افرادی هستید که تحمل درد را ندارید، با  وجود درد کمی که در این روش وجود دارد، میتوانید از متخصص بخواهید که از بی حسی برای پوست شما استفاده نماید تا دردی را احساس نکنید.

برای کاهش تورم ویا کبود ی احتمالی پس از اندولیفت حتما کیسه یخ با خود به همراه داشته باشید.

اگه مایل به دریافت مشاوره رایگان هستید اطلاعات خود را وارد کنید

اندولیفت بهتر است یا جراحی لیفت

به طور کلی روش های تهاجمی و جراحی پوست که با برش و بخیه پوست همراه است، دارای نتایج و مادگاری بالاتر و بیشتری هستند. با این وجود برای کاهش استفاده از بیهوشی و به حداقل رساندن عوارض و دوران نقاهت پس از جراحی های باز و تهاجمی، بهتر ست به سراغ روش های جایگزین، همچون اندولیفت بروید.

درست است که در اندولیفت ماندگاری کمتری را نسبت به روش جراحی مشاهده میکنید و بعد از حدود دو سال نیاز به مرور این روش خواهد بود. با اینحال به دلیل عدم استفاده از داروی مضربیهوشی و همچنین درد و عوارض بسیار کم پس از اندو، همواره استفاده از این روش به جای روش های تهاجمی توصیه میگردد.

اندولیفت در یک محیط سرپایی انجام می شود، بنابراین می توانید بلافاصله پس از درمان به خانه بروید و نیازی به بانداژ و پانسمان فشاری ندارید. پس از اندولیفت، قرمزی و کبودی ممکن است ظاهر شود اما با این حال، در عرض چند روز این کبودی برطرف می شود. اندولیفت روشی ایده آل برای افرادی است، که خواهان اصلاح بدون اسکار و با حداقل زمان جهت استراحت می باشند.

اندولیفت-صورت10

اگه مایل به دریافت مشاوره رایگان هستید اطلاعات خود را وارد کنید

مراقبت های بعد از اندولیفت

اندولیفت را میتوان از جمله روش هایی دانست که نیاز به انجام مراقبت های خاص و محدود کننده پس از آن نمی باشد. با اینحال برای افزایش اثرگذاری این روش و کاهش بروز حساسیت های احتمالی، بهتر است نکات زیر را پس از انجام اندولیفت صورت رعایت نمایید:

 • عدم قرار گیری در معرض تابش مستقیم نور خورشید تا دو روز پس از اندولیفت
 • عدم استفاده از لایه بردارها و مواد شوینده قوی
 • استفاده از شامپوهای ملایم برای شستشوی صورت
 • استفاده از کرم های آبرسان پوست
 • عدم استفاده از ماساژ پوستی به مدت چند روز بعد از اندولیفت
 • عدم استفاده از اتاق های بخار وتخت های آفتاب گیر
 • عدم استفاده از لوازم آرایشی بر روی پوست به مدت 24 ساعت پس از اندو
 • عدم استعمال سیگار به مدت چند روز پس از اندو
 • عدم مصرف داروهای رقیق کننده خون؛ همچون آسپرین و وارفارین
 • استفاده از کمپرس آب یخ به صورت ضربه ای، پس از انجام اندولیفت
اندولیفت-صورت13

اندولیفت برای چه افرادی مناسب نیست؟

تکنیک اندولیفت صورت با توجه به اینکه جز روش های کم تهاجمی و بعضا غیر تهاجمی در زیبایی و جوانسازی پوستی محسوب میگردد، دارای محدودیت سن و جنس برای انجام آن در افراد نمی باشد. با  این وجود برخی گروه های حساس که د ر ادامه به آن ها اشاره خواهیم کرد، بهتر است قبل از انجام این روش با پزشک خود مشورت نمایند:

 • خانم های شیرده و یا باردار
 • افرادی دارای بیماری های خود ایمنی فعال
 • افراد دارای حساسیت های پوستی شدید
 • افراد دارای عفونت های پوستی فعال یا غیر فعال در ناحیه مورد نظر برا ی درمان اندولیفت
 • افراد دارای اختلال عملکرد شدید کبد و کلیه

قیمت و هزینه اندولیفت صورت به چه صورت است ؟

از آنجا که اندولیفت جز جدیدترین و برترین روش های کم تهاجمی و بعضا غیر تهاجمی پوستی محسوب میگردد، لذا این روش دارای هزینه های بالاتری نسبت به سایر روش ها است. دلیل عمده آن هم در تجهیزات و دستگاه های  وارداتی و هزینه ای بالایی است که برای فیبرها و همچنین شارژ دستگاه و تعمیرات آن پرداخته می شود.

از طرف دیگر تعداد متخصصینی  که کاملا به این روش اشراف داشته و دارا ی عملکرد عالی و مناسبی پس از اندولیفت باشند، زیاد نمی باشد. نوع پوست، وسعت پوست مورد درمان، ناحیه جغرافیایی کلینیک مربوطه، عمق بیماری پوستی، شهرت و میزان تخصص پزشک معالج و نوع دستگاهی که برا ی اندولیفت صورت مورد استفاده قرار میگیرد، همگی میتواند در تعیین هزینه و قیمت این روش تاثیرگذار باشند.

کاربرد اندولیفت صورت چیست ؟

اندولیفت برای افرادی که دارای مشغله کاری بالایی هستند و نمیتوانند دوران نقاهت پس از انجام بسیاری از روش های زیبایی را انجام دهند و یا زمان لازم برای انجام مراقبت های پوستی مهم بعد از روش های زیبایی را ندارند، می تواند جز بهترین گزینه ها در انجام اندو محسوب گردد.

چرا که این روش کاملا کم تهاجمی بوده و نیاز به گذراندن دوره نقاهت پس از آن را ندارد و افراد میتوانند به راحتی به انجام کارهای روتین و روزمره زندگی خود باز گردند. از اندولیفت برا ی

 • جوان شدن پوست
 • کاهش وزن و از بین بردن سلول های چربی اضافه
 • لیفت و رفع افتادگی پوست
 • سفت شدن پوست
 • زاویه سازی پوست در نقاط چانه یا گونه
 • افزایش تولید کلاژن سازی
 • کاهش چین و چروک های پوستی
 • افزایش شفافیت و درخشانی پوست
 • روشن شدن پوست
 • از بین بردن لک و کک و مک های پوستی به مرور
 • از بین بردن خطوط و ترک های پوستی ناشی از بارداری یا کاهش و افزایش مداوم وزن(گراویداروم استریا)
اندولیفت-صورت15

نحوه انجام اندولیفت پوست

برای انجام اندولیفت سعی کنید حتما به مراکز تخصصی و زیر نظر پزشک متخصص مراجعه نمایید. چرا که تشخیص نوع پوست و میزان مشکلات پوستی شما تاثیر زیادی در اثرگذاری این روش دارد. قبل از انجام اندولیفت، متخصص به بررسی پوست شما پرداخته و با تشخیص نوع مشکل پوستی شما شروع به آماده سازی پوست می‌کند. منظور از آماده سازی پوستی، استریل کردن پوست و در صورت نیاز استفاده از پدهای بی حسی در سطح پوست می باشد.

سپس مخصص به آماده سازی دستگاه و تنظیم طول موج آن بر اساس شرایط پوستی شما پرداخته که به طور تقریبی از امواجی با  طول 1470 نانومتر مورد استفاده قرار م گیرد. این امواج توسط فیبرهای نازکی که ضخامت آنها به اندازه یک تار مو است به درون عمق پوست تابانده می شود.

 این فیبرها از خارج از به درون پوست وارد می شود که ممکن است در محل نفوذ فیبرها اندکی درد و یا  زخم سطحی مشاهده گردد. معمولا این روش حدود یک ساعت به طول می انجامد و پس از بررسی نهایی پوست، به اتمام می رسد.

کرم ترمیم کننده بعد هایفو صورت

پس از اندولیفت از چه پمادی استفاده کنیم؟

از آنجا که این روش تاثیر مخربی بر ناحیه سطحی پوست ندارد، لذا استفاده از پماد یا کرم های خاصی توصیه نمی گردد. مگر طبق تشخیص پزشک متخصص برای کاهش تورم و یا کبودی احتمالی ناحیه مورد درمان، از پمادهای ضد التهاب و تسکین دهنده تورم تجویز شود. با این حال دقت داشته باشید که تا حدود چند روز پس از اندو، استفاده از داروهای رقیق کننده خون؛ همچون آسپرین به هیچ عنوان توصیه نمی گردد.

مدت زمان انجام اندولیفت

معمولا زمان انجام روش اندولیفت در کلینیک یا مطب های متخصص، با توجه به موارد مختلفی تعیین میگردد که مهمترین موضوع مربوط به وسعت پوست مورد درمان می باشد. به طور متوسط انجام این روش حدود یک ساعت به طول می انجامد و انجام دو جلسه درمانی در سال کفایت میکند. در واقع به طور استاندارد برای انجام هر جلسه اندولیفت می بایست 6 ماه از جلسه قبلی اندولیفت فرد طی شده باشد.

اندولیفت در چه سنی بهتر جواب می دهد؟

غالبا افراد با سن زیر سی سال به دلیل تولید کلاژن زیاد در زیر پوست، موجب بروز چین و چروک یا افتادگی پوست نمی گردند. البته به شرط آنکه لایف استایل مناسبی را در زندگی خود به کارگیرند و از انجام تمرین های ورزشی غافل نگردند. بعد از سن سی سالگی به تدریج توانایی سلول های تولید کننده کلاژن کاهش پیدا میکند و همین موضوع موجب بروز چین و چروک های ریز در پوست شده  و به مرور و با افزایش سن باعث افتادگی میگردد.

بنابراین اغلب افراد سی سال به بالا بهتر است به طور متناوب برای چک کردن پوست صورت و بدن و انجام روش های پیشگیری کننده از بروز چین و چروک اقدام نمایند. با این وجود؛ برخی افراد در سنین سی سال به پایین نیز ممکن است به علل مختلف یا بیماری های پوستی، منجر به پیری پوست و چین و چروک و یا افتادگی پوستی گردند.

اگر بدنبال پاسخ برای این پرسش؛ اندولیفت برای چه سنی مناسب است ؟ هستید حتما مقاله ما در همین زمینه را بخوانید، در این مقاله بطور کامل شرایط و سنین مختلف را توضیح داده ایم.

انجام اندولیفت در سنین 30 تا 50 سالگی به علت توانایی بیشتر سلول ها در تحریک و تولید کلاژن پاسخگویی بالاتری خواهد داشت.

اندولیفت-صورت17

نتایج اندولیفت چه زمانی قابل مشاهده است؟

اندولیفت به علت تخریب و اثر گذاری بر بافت چربی و تحریک کلاژن سازی نیاز به زمان بیشتری برای شروع دوره درمان و تاثیرگذاری مطلوب خواهد داشت تا بتواند آثار آن را بر روی پوست خود مشاهده کنید. معمولا پس از 6 ماه دوره درمان به طور کامل بر روی پوست قابل مشاهده است و شما به مرور با پوستی جوان، لیفت شده و با چین و چروک به مراتب کمتر روبرو خواهید شد. البته این زمان با توجه به نوع پوست و ژنتیک افراد کاملا متفاوت است و برخی آثار و نتایج آن؛ مانند کاهش چین و چروک حتی دو ماه بعد از اندولیفت قابل مشاهده خواهد بود.

چه نتایجی را از لیزر اندولیفت صورت انتظار داشته باشیم؟

 1. بهبود ظاهر چین و چروک‌ها:لیزر اندولیفت صورت می‌تواند چین و چروک‌های صورت را کاهش دهد. با تحریک تولید کلاژن، پوست صورت تنش بیشتری خواهد یافت و چین و چروک‌ها بهبود می‌یابند.

 2. تنظیم و جمع شدن پوست:با استفاده از لیزر، پوست صورت می‌تواند تنظیم شده و جمع و جورتر نمایش داده شود. این بهبود به صورت کلی به تعادل صورت کمک می‌کند.
 3. بهبود ترشحات چربی: لیزر اندولیفت می‌تواند کمک کند تا ترشحات چربی در صورت کاهش یابند. این می‌تواند به بهبود مشکلات مربوط به چربی زیاد در نواحی مختلف صورت کمک کند.
 4. آرامش و جوانی پوست: با تحریک تولید کلاژن و تنظیم پوست، لیزر اندولیفت می‌تواند ،پوست شما را جوانتر و آرام‌تر نمایش دهد.

خلاصه مطلب

یکی از بهترین روش های جوانسازی و زیبایی پوستی که از تکنیک لیزر درمانی بهره میگیرد، استفاده از روش اندولیفت صورت دکتر رفیعی می باشد. البته اندولیفت تنها برای درمان پوست صورت نبوده و برای بدن نیز کاربرد بسزایی دارد و همین مورد توانسته است این روش را به یک روش برتر در زمینه زیبایی پوست تبدیل کند. اندولیفت روشی کاملا موثر، ایمن و کم خطر است که جز روش های کم تهاجمی رده بندی شده است.

اگه مایل به دریافت مشاوره رایگان هستید اطلاعات خود را وارد کنید

نظرات مردم در مورد اندولیفت صورت

سوالات متداول در مورد اندولیفت

تعداد جلسات اندولیفت صورت چقدر باید باشد؟

تعداد جلسات اندولیفت صورت با توجه به نظر پزشک متخصص و بر اساس نوع پوست و میزان مشکلات پوستی شما تعیین میگردد، اما به طور کلی انجام یک یا نهایتا دو جلسه در سال برای لیزر پوست در روش اندولیفت توصیه میگردد.

بهترین سن برای اندولیفت صورت چه سنی است؟

اندولیفت صورت از جمله روش هایی است که دارای محدودیت سنی برای انجام آن نیست، اما ممکن است در سنین بالای 70 سال به علت کاهش توانایی تولید کلاژن، تاثیر کمتری را بر روی پوست مشاهده نماییم.

مدت زمان انجام لیزر اندولیفت چقدر است؟

زمان انجام اندولیفت صورت با توجه به وسعت پوست حل درمان و عمق آن متفاوت است، اما به طور متوسط بین 45 تا 60 دقیقه متغیر خواهد بود.

آیا اندولیفت برای جوانسازی و ز یبایی پوست بهترین روش است؟

اندولیفت صورت از جمله روش های کم تهاجمی پوست در جوانسازی و زیبایی پوست محسوب میگردد که به علت عدم دارا بودن دوره نقاهت و عدم نیاز به بستری شدن و هچنین مراقبت های محدود پس از این روش و عدم تخریب سطح بیرونی پوست، جز روش های کارامد و مناسب زیبایی پوستی می باشد.

آیا روش های کم تهاجمی برای لیفت پوست بهترند؟

به طور کلی روش های کم تهاجمی وغیر تهاجمی؛ مانند اندولیفت دارای تاثیرگذاری یک الی دو ساله بر روی پوست هستند و پس از آن نیاز به ترمیم وجود خواهد داشت، اما در روش های تهاجمی جراحی مدت بیشتری در حدود پنج الی هفت سال اثرگذاری وجود خواهد داشت. با اینحال به علت مضرات بیهوشی و بستری و وجود زخم و بخیه بر روی پوست، روشهای جراحی مستقیم چندان توصیه نمیگردد.

4/5 - (52 امتیاز)

۲۲ نظر در “اندولیفت صورت | مزایا، معایب، ماندگاری + 10 عکس قبل و بعد

 1. زهرا صادق گفت:

  من اندولیفت انجام دادم بیشترجنبه ی پیشگیری داره تادرمان.هزینه اش خیلی بالاس.

  1. دکتر رفیعی گفت:

   سلام عزیز
   هم جنبه پیشگیری داره و هم درمان و بیشتر جنبه درمان داره

  2. ناشناس گفت:

   سلام میشه هزینشوبفرمایید

   1. دکتر رفیعی گفت:

    سلام
    لطفا با ۷۷۷۲۸۶۳۲ تماس بگیرید

 2. محدثه گفت:

  سلام
  چند جلسه نیاز هست ؟ و کلا اندولیفت بهتر هست یا هایفوتراپی؟

  1. admin گفت:

   تعداد جلسات اندولیفت صورت با توجه به نظر پزشک متخصص و بر اساس نوع پوست و میزان مشکلات پوستی شما تعیین میگردد ، و این امکان وجود داره بسته به تشخیص پزشک درمان ترکیبی هایفو و اندولیفت انجام شود.

 3. مریم میرزا زاده گفت:

  چقدر زمان نیاز هست تا نتیجه اندولیفت صورت رو دید؟

  1. admin گفت:

   سلام مریم جان
   زمان لازم برای دیدن نتایج لیزر اندولیفت صورت نیز بستگی به عوامل متعددی دارد. مثل:

   ۱-تراز سنی و وضعیت پوست: با توجه به تراز سنی و وضعیت پوست هر فرد، زمان لازم برای دیدن نتایج ممکن است متفاوت باشد. برای برخی افراد، نتایج قابل توجهی در مدت زمان کوتاهی مشاهده می‌شود، در حالی که برای دیگران ممکن است نیاز به چند هفته یا حتی ماه‌ها برای دیدن نتایج کامل و ثابت داشته باشند.

   ۲-نوع لیزر و پارامترهای مورد استفاده: انواع مختلف لیزرها و پارامترهایی که در اندولیفت صورت استفاده می‌شوند، می‌توانند تأثیر زیادی در زمان لازم برای دیدن نتایج داشته باشند. انتظار می‌رود که لیزرهای با قدرت بالا و تنظیمات دقیق‌تر، نتایج سریع‌تری را به ارمغان آورند.

   ۳-وضعیت پوست و مشکلات مرتبط: وضعیت پوست و مشکلات مرتبط، مانند ترک‌ها، زخم‌ها، لکه‌های پوستی، جوش‌ها و عوارض دیگر، ممکن است زمان لازم برای دیدن نتایج را تحت تأثیر قرار دهند. در برخی موارد، نیاز به زمان بیشتری برای بهبود و بازسازی پوست و حذف کامل مشکلات پوستی ممکن است وجود داشته باشد.

 4. ناشناس گفت:

  سلام اگه ازسن ۵۰تا۶۵ سالگی دوسال یکباراندولیفت روانجام بدیم امکانش هست افتادگی وچروک اصلا اتفاق نیفته .یعنی درسن ۶۵ سالگی صورتمون مانندسن ۵۰ سالگیمون باشه.یااینکه فقط چنددرصددرجوانسازی پوست تاثیرداره.ضمنا دکترمن گفتن این روش بیشترجنبه پیشگیری داره تادرمان

  1. دکتر رفیعی گفت:

   سلام
   نیازی به تکرار دو سال یکبار نیست چون تا دو سال بعد روش های جدید تر ممکنه بیاد
   اما نتایج کاملا به پوست شما بستگی داره

   در ضمن نظر همکار من بسیار محترم و قابل اتکاست

 5. Marmari گفت:

  سلام آقای دکتر اگر انقدر خوبه چرا برای خودتون انجام نمیدید؟؟؟

  1. دکتر رفیعی گفت:

   سلام عزیز
   چون احساس نیاز نمیکنم

   1. کبری برقی. گفت:

    سلام آقای دکترهزینه تمام صورت وگردن اندولیفت کنم چقدر می شه… ضمنا چطور می تونم وقت بگیرم… من از شهرستان می خوام بیام از تبریز

    1. admin گفت:

     سلام. فقط کافیست شما یک تماس با مطب بگیرید و برای اندولیفت نواحی درخواستی قیمت و وقت خدمت شما داده میشه

   2. مریم روزافزون گفت:

    سلام آقای دکترهزینه تمام صورت وگردن اندولیفت کنم چقدر می شه… ضمنا چطور می تونم وقت بگیرم… من از شهرستان می خوام بیام از تبریز

    1. admin گفت:

     سلام مریم عزیز؛
     امیدواریم خوب باشید. درمورد وقت گرفتن شما با یک تماس با شماره های همین سایت میتونید وقت بگیرید. در مورد هزینه ها هم ما بعد از مشاوره با شما قیمت رو در بهترین حالت خدمتتون میگیم. حتما تماس بگیرید که جزئییات رو صحبت کنیم

 6. زهره گفت:

  آندولیفت احتمالا الان هزینه ش ۱۲ میلیون هست اونم ماندگاریش نهایتا ۳ ساله. فایده ای نداره. فکر کنم روش لیفت با عمل جراحی ماندگاری بالایی داره پس روش تهاجمی بهتره.

  1. دکتر رفیعی گفت:

   کاملا درسته زهره جان
   فقط در نظر داشته باش :
   ۱- اندولیفت از ۱۲ میلیون بیشتره
   ۲- ماندگاری هیچ روشی بر پیری پوست بطور ۱۰۰ درصد غلبه نمیکنه
   ۳- هزینه جراحی و عوارض احتمالی ، با هیچ روش دیگری قابل مقایسه نیست

 7. ناشناس گفت:

  سلام دکتر خسته نباشید.ی سوال داشتم از خدمتتون
  برای کبودی و گودی زیر چشم شما چی پیشنهاد میکنید

  1. دکتر رفیعی گفت:

   سلام عزیز
   برای رفع گودی زیر چشم روش های متنوعی وجود داره که فیلر زیر چشم از بهترین اونهاست
   برای رفع کبودی هم از مزوژل های روشن کننده زیر چشم میشه استفاده کرد

 8. ناشناس گفت:

  سلام دکتر
  برای چروک زیر و گوشه خارجی چشم چه پیشنهادی دارید ؟

 9. مونا حمیدی گفت:

  سلام و عرض ادب
  من می خواستم برای مادرم وقت بگیرم می خواستم بپرسم محدودیت سنی نداره ؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *