مزوتراپی را می توان از دیگر روش های زیبایی پوست و مو دانست که به کمک آن می توان در جهت رفع مشکلات پوست و مو اقدام کرد. در واقع مزوتراپی یکی از روش های آبرسانی و رفع خشکی، چین و چروک های پوست و رفع سلولیت و… اشاره دارد. به عبارت دیگر از روش مزوتراپی برای درمان لایه میانی پوست استفاده می گردد و به این ترتیب با درمان ریشه ای پوست و مو می توانید برای داشتن مو و پوستی سالم و شاداب اقدام کنید. برای آشنایی بیشتر با مزوتراپی و روش انجام این روش و مزایا و معایب آن ادامه این مطلب را مطالعه کنید.

اگه مایل به دریافت مشاوره رایگان هستید اطلاعات خود را وارد کنید

مزوتراپی چیست؟

مزوتراپی از دو واژه مزو meso به معنای میانی و واژه تراپی therapy به معنای درمان تشکیل شده است و به معنای درمان لایه میانی پوست می باشد. لایه میانی پوست یا درم حاوی کلاژن، الاستین و هیالوروکیک اسید می باشد که موجب استحکام و سفتی پوست و در عین حال رطوبت و انعطاف پذیری آن می گردد.

فولیکول های مو، غدد عرق و چربی نیز در لایه میانی پوست قرار دارند. با استفاده از روش مزوتراپی و با استفاده از سوزن مواد مغذی و ویتامین ها و سایر مواد و ترکیباتی که برای رشد مو و همچنین جوانسازی پوست مورد نیاز می  باشند، به لایه میانی پوست تزریق می کنند.

مزوتراپی از دو طریق به سلامتی پوست و موی شما کمک می کند، اول از طریق سوراخ های ریزی که از طریق سوزن ها ایجاد می گردند و دوم از طریق مواد مغذی که به لایه میانی پوست تزریق می گردد. با تزریق سوزن به درون پوست و ایجاد سوراخ های ریز در واقع موجب آسیب جزیی به پوست می گردد.

mazo-2-min (1)
115207

این آسیب فرآیندهای ترمیمی پوست را فعال می کند، در نتیجه سلول های پوستی شروع به تولید کلاژن، الاستین و سایر مواد لازم برای ترمیم پوست می کنند. روش دوم از طریق تزریق مواد مغذی و ترکیبات مفید به لایه میانی پوست می باشد. این ترکیبات که اصطلاحا کوکتل نامیده می شوند، با توجه به نیاز شما تعیین می گردد.

معمولا این کوکتل ها حاوی موادی همچون مواد خونرسان، ضد التهاب، هورمون های کنترل کننده ریزش مو، داروهای مغذی، تجزیه کننده چربی ها، ویتامین ها شامل ویتامین ب، آ، ث و همچنین مواد معدنی همچون روی، مس، فسفر، سلنیوم می باشد که تمام این مواد و ترکیبات برای رشد و ترمیم پوست و موی افراد بسیار مفید می باشند.

اگه مایل به دریافت مشاوره رایگان هستید اطلاعات خود را وارد کنید

مزوتراپی در تهران

برای انجام مزوتراپی در تهران می توانید با توجه به نوع پوست و یا موی خود و همچنین در نظر گرفتن اینکه کدام قسمت از پوست یا موی شما دچار مشکل شده است به کلینیک های پوست و مو مراجعه کنید و با در نظر گرفتن کاربردهای مزوتراپی برای شما و همچنین هزینه و مزایا و معایب آن و با مشورت با پزشک متخصص نسبت به انجام مزوتراپی در تهران اقدام نمایید. از انواع کاربردهای مزوتراپی می توان به موارد زیر اشاره کرد:

-درمان اسکارها و لکه ها

-درمان ریزش مو

-درمان سلولیت

و سایر مشکلات پوستی که می توانید با مراجعه به کلینیک های معتبر که از دستگاه ها و روش های نوین زیبایی استفاده می کنند، بهره ببرید.

a25d66eab8d04e41bab47f343e58d053

اگه مایل به دریافت مشاوره رایگان هستید اطلاعات خود را وارد کنید

انواع مزوتراپی

مزوتراپی که از جمله روش های مدرن زیبایی و درمانی پوست و مو می باشد، با تزریق مواد و ترکیبات مغذی به لایه میانی پوست، صورت می گیرد و موجب درمان و رفع مشکلات پوست و مو و جوانسازی آن ها می گردد، دارای انواع و روش های مختلفی می باشد. برای آشنایی با انواع مزوتراپی ادامه مطلب را مطالعه بفرمایید.

آبرسانی صورت

از مهمترین انواع مزوتراپی می‌توان به مزوتراپی صورت اشاره کرد. مزوتراپی صورت معمولاً برای اهداف متفاوتی وجود دارند؛ از جمله برای چشم و اطراف چشم، بینی، گونه، لب و همچنین چانه استفاده می‌شود و برای انواع مشکلات پوست صورت مورد استفاده قرار می گیرد. حتی می توانید برای مشکلاتی مانند ریزش ابرو نیز از مزوتراپی استفاده کنید.

به طور کلی مهمترین مواردی که برای مزوتراپی صورت مورد استفاده قرار می گیرد شامل کشیدن پوست صورت، از بین بردن پف دور چشم یا تیرگی و کبودی دور چشم، از بین بردن افتادگی پوست، رفع غبغب و از بین بردن لکه های ناشی از بارداری می توان اشاره کرد.

برای مزوتراپی صورت با توجه به مشکل پوست صورت چندین سوزن را در جاهای مختلف پوست که نیاز به ترمیم دارد، وارد می‌کنند و از طریق این سوزن ها مواد مغذی و ترکیبات مورد نیاز پوست را وارد لایه میانی پوست می کنند و موجب جوانسازی و ترمیم پوست و یا مو می گردند.

مزوتراپی زیر چشم

چشم ها از جمله اعضای بسیار حساس بدن و صورت تلقی می شوند و هر گونه آسیب یا مشکل برای آن ها ممکن است کل ظاهر فرد را تحت تاثیر قرار دهد، بنابراین رسیدگی به چشم ها و پلک و مژه ها می تواند تاثیر بسیار زیادی در ظاهر افراد داشته باشد. انجام‌مزوتراپی در زیر چشم برای رفع پف دور چشم و رفع گودی و همچنین سیاهی زیر چشم بسیار موثر است. در این روش از ویتامین ها و ترکیبات حاوی هومیوپاتیک استفاده می گردد و از انجا که چشم جای بسیار حساسی است می بایست پزشک دقت زیادی را در زمینه تزریق کوکتل ها به زیر چشم داشته باشد.

مزوتراپی غبغب

غبغب که ناشی از شل شدن و از دست دادن استحکام و استقامت پوست در زیر گردن و چانه به وجود می اید در زیبایی افراد تاثیر خواهد گذاشت، لذا شما می توانید با انجام روش هایی همچون مزوتراپی در رفع غبغب اقدام کنید. در این دوش با تزریق نیدل های بسیار نازک در عمق میانی پوست و تزریق مواد مناسب برای از بین بردن چربی ها، طی یک الی دو هفته موجب تخریب سلول های چربی شده و غبغب را از بین خواهد برد. به این ترتیب بدون هیچگونه جراحی و یا استفاده از روش های تهاجمی و پرخطر به رفع غبغب خود می پردازید.

eey04-rasekhoon-net
mesotherapy-face-2

مزوتراپی مو

مزوتراپی مو را می توان جایگزین بسیار خوبی برای کاشت مو دانست و به خصوص برای افرادی که دارای کچلی و یا ریزش مو هستند، گزینه مناسبی محسوب می گردد. برخی از ریزش های مو به دلیل کمبود مواد معذی و ریز مغذی های موحود در لایه میانی پوست و فولیکول مو می باشد و ریشه ارثی ندارد، لذا در اینگونه موارد می توان با تزریق ترکیبات مفید برای رویش مو به فولیکول مو و یا لایه میانی پوست، موجب رشد مجدد موها و یا ترمیم موهای آسیب دیده خود گردید.

به این ترتیب نیاز شما به انجام هزینه های گران قیمت برای کاشت مو رفع خواهد شد و در مدت زمانی کوتاه موهای طبیعی سالم خود را خواهید دید. برای انجام مزوتراپی مو با سوزن سوراخ ریزی را در کف سر و نزدیک به محل ریزش مو ایجاد می کنند، این سوراخ علاوه بر اینکه به طور طبیعی موجب افزایش تولید کلاژن و الاستین می گردد، با تزریق مواد و ترکیبات مفید موجب رشد دوباره و دائمی موهای اسیب دیده خواهد شد و به این ترتیب ریشه و فولیکول مو تقویت می گردد.

آبرسانی و تقویت پوست

از آنجا که پوست به عنوان لایه محافظ سراسر بدن را پوشانده است و مانع از آسیب رسیدن عوامل خارجی به لایه میانی پوست می گردد، لذا موجب ایجاد آسیب هایی در سطح پوست شما می گردند. بنابراین انجام مزوتراپی صورت را می توان یکی از بهترین روش ها برای رفع مشکلات پوستی و همچنین آبرسانی و تقویت کلی پوست دانست.

لذا در هر جای پوست بدن یا صورت خود که دچار مشکلات و عوارضی همچون اگزما، اسکار، جای جوش عمیق، تیرگی، زیری، عدم رویش مو در قسمت ابرو و سر و یا مژه ها و سایر مشکلات پوستی شدید، بهترین و سریعترین راه حل و به دور از ترکیبات شیمیایی می تواند استفاده از مزوتراپی باشد.

mesotherapy-skin-confidence-end-photo-1030x429
MEZO

تقویت ریشه ابرو

یکی از جدیدترین و بهترین روش ها در تقویت ریشه ابرو، رشد ابرو و جلوگیری از ریزش ان را می توان استفاده از مزوتراپی ابرو دانست. در مزوتراپی ابرو مواد مغذی، ویتامین ها و املاح مورد نیاز در رشد و تقویت فولیکول مو به قسمت درم پوست تزریق می گردد تا ریشه و فولیکول مو بهتر تغذیه گردند و موجب خونرسانی بیشتر به ریشه مو، متعادل کردن هورمون ها، افزایش پروتئین ها و ویتامین هایی که در رشد موها نقش دارند و همچنین شاداب کردن فولیکول مو نقش مهمی را ایفا می کند. لذا شما می توانید با تزریق مواد و ترکیبات مفید و مناسب در روش مزوتراپی مانع از ریزش ابرو و رشد مجدد و بهتر آن ها گردید.

اگه مایل به دریافت مشاوره رایگان هستید اطلاعات خود را وارد کنید

عوارض مزوتراپی

اگرچه روش مزوتراپی دارای فواید بسیاری می باشد و برای جوانسازی پوست به کار می رود، اما ممکن است مانند سایر روش های زیبایی پوست دارای برخی عوارض و معایب باشد. از جمله این عوارض نی توان به موارد زیر اشاره کرد:

-ممکن است برخی افراد به ترکیبات موجود در کوکتل ها آلرژی داشته باشند.

-در صورت عدم استریل لوازم و وسایل کار کلینیک موجب بروز عفونت و یا بیماری ها می گردد.

-در صورت عدم تجربه و تخصص و مهارت پزشک و یا اپراتور ممکن است به سطح پوست اسیب وارد شود.

-در صورت انتخاب اشتباه محلول موجود در کوکتل ها موحب بروز عوارض جبران ناپذیر برای فرد خواهد شد و باعث ایجاد تاول و اسکار خواهد شد.

-درد، خونریزی، خارش و تورم از جمله عوارضی است که در برخی افراد پس از تزریق به وجود خواهد آمد.

عوارض-جانبی-مزوتراپی-1-600x342

اگه مایل به دریافت مشاوره رایگان هستید اطلاعات خود را وارد کنید

فواید مزوتراپی مو

اگرچه روش مزوتراپی دارای فواید بسیاری می باشد و برای جوانسازی پوست به کار می رود، اما ممکن است مانند سایر روش های زیبایی پوست دارای برخی عوارض و معایب باشد. از جمله این عوارض نی توان به موارد زیر اشاره کرد:

-مزوتراپی مو یک روش زیبایی غیر تهاجمی است که عوارض جراحی را به دنبال نخواهد داشت.

-حساسیت و آلرژی به کوکتل های ویژه رشد مو دیده نشده است.

-عدم نیاز به استراحت طولانی مدت پس از مزوتراپی مو.

-عدم احساس درد زیاد

-بازسازی سریع موها در صورت آسیب شدید به آن.

-رفع آسیب های موجود در پوست و یا کف سر

-موجب درمان برخی بیماری ها همچون آلوپسی مو

-باعث افزایش استحکام موهای جدید

-تعویق روند ریزش مو

-افراد در سنین مختلف می توانند انجام دهند.

اگه مایل به دریافت مشاوره رایگان هستید اطلاعات خود را وارد کنید

سن مناسب مزوتراپی

 معمولا برترین مزوتراپیست های اروپا و امریکا بهترین سن انجام مزوتراپی برای پوست و مو را سنین بین بیست تا سی سالگی می دانند و معتقدند انجام این روش در سنین زیر ۳۵ سال تاثیر بیشتری بر مشکلات پوستی و جوانسازی پوست خواهد گذاشت، اما پس از این سن نیز افراد می توانند از روش مزوتراپی برای جوانسازی و شفافیت پوست و موی خود استفاده کنند که نسبت به سنین جوانی مسلما تاثیر کمتری خواهد داشت و تقریبا بین ۶۰ تا ۸۰ درصد بر روی پوست و مو موجب ایجاد تغییر می گردد.

مزوتراپی-لک-صورت-min

اگه مایل به دریافت مشاوره رایگان هستید اطلاعات خود را وارد کنید

هزینه و قیمت مزوتراپی

هزینه و قیمت مزوتراپی با توجه به اینکه از چه نوع مزوتراپی برای صورت و یا موی خود استفاده می کنید و اینکه از چه نوع ترکیبات و موادی که درون کوکتل ها وجود دارند، برای تزریق استفاده می شود، محل و کلینیک تعیین شده برای انجام مزوتراپی، پزشک و تخصص مربوطه ان و میزان مهارت و تجربه وی در انجام مزوتراپی، خدمات قبل و بعد از مزوتراپی که توسط کلینیک به مشتری ارائه می گردد، وسعت سطح پوست یا مو که در مزوتراپی مورد استفاده قرار می گیرد و میزان مشکلات مربوط به آن، میزان ترکیبات و موادی که مورد استفاده قرار نی گیرد، همگی از جمله فاکتورهایی هستند که در قیمت و هزینه مزوتراپی تاثیر گذار خواهند بود.

اگه مایل به دریافت مشاوره رایگان هستید اطلاعات خود را وارد کنید

درمان ریزش مو با مزوتراپی

استفاده از روش مزوتراپی برای درمان کچلی و درمان ریزش مو نسبت به دیگر روشهای درمانی بهتر است. زیرا روش مزوتراپی در طولانی مدت می تواند مشکلاتی هورمونی را که باعث ریزش مو شده است را درمان کند. مزوتراپی محلول مزوتراپی، که حاوی ترکیب خاصی از برخی مواد شیمیایی، مواد معدنی، آمینو اسیدها، ویتامین ‌ها، اسیدنوکلئیک‌ ها و کوآنزیم‌ها است که با دز های مناسب به سیستم بدنی بیمار تنظیم شده که به پوست سر تزریق می‌ شود.

روش درمانی مزوتراپی به این صورت است که به صورت پیوسته میزان سطح هورمون های بدن فرد را متعادل می کند و همین باعث تقویت، رویش دوباره موهای سر ، بهبود بافت های ازبین رفته و افزایش ضخامت تار مو می شود. برای درمان کم‌ پشتی مو میتوانید از طریق مزوتراپی نیاز به کاشت مو را برطرف کنید ، البته لازم به ذکر است که تاثیر این روش برای همه یکسان نیست اما برای بیشتر افراد اثر گذار است .بزرگ ترین عامل تایین کننده میزان تاثیر مزوتراپی برای مو به جنس مو و ژن خانوادگی فرد بستگی دارد .

4.7/5 - (3 امتیاز)